• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Dzyn, dzyn, dzyn, polej w szklaneczki żyto, co to za wigilia, żeby na niej nie pito, śpiewali niegdyś Bracia Figo Fagot. Forum Film Poland, dystrybutor filmowego debiutu Piotra Domalewskiego, opublikował właśnie oficjalny plakat Cichej Nocy. Nie brakuje na nim gwiazdorskiej obsady, cudnie ubranej choinki, elegancko zastawionego stołu oraz żytniej rozlanej w kieliszkach. Tradycyjne świętowanie Bożego Narodzenia made in Poland jak się patrzy. Obecnie film zdobywa wysokie oceny podczas trwającego 42. Festiwalu Filmowego w Gdyni i niewykluczone, że będzie zwycięzcą Konkursu Głównego. Cicha noc trafi do kin 24 listopada.

Fot. mat. prasowe / Forum Film Poland

Adam, na co dzień pracujący za granicą, w Wigilię Bożego Narodzenia odwiedza swój rodzinny dom na polskiej prowincji. Z początku ukrywa prawdziwy powód tej nieoczekiwanej wizyty, ale wkrótce zaczyna wprowadzać kolejnych krewnych w swoje plany. Szczególną rolę do odegrania w intrydze ma jego ojciec, brat, z którym Adam jest w konflikcie, oraz siostra z mężem. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy świąteczny gość oznajmia, że zostanie ojcem. Wtedy, zgodnie z polską tradycją, na stole pojawia się alkohol. Nikt z rodziny nie spodziewa się, jak wielki wpływ na życie ich wszystkich będą miały dalsze wydarzenia tej wigilijnej nocy.

Obsada: Arkadiusz Jakubik, Dawid Ogrodnik, Tomasz Ziętek, Tomasz Schuchardt, Maria Dębska, Paweł Nowisz, Agnieszka Suchora, Jowita Budnik.

Źródło i ilustracja wprowadzenia: Forum Film Poland

 

Wiesz, co z tym zrobić


Dominik Dudek

Dominik Dudek

Redaktor

O mnie:

Zagorzały fan Tarantino, Scorsese i Inárritu. Poza tym uwielbia dobrego rocka lat 70-tych i 80-tych. Sam również próbuje swoich sił jako wokalista.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.