Wódka, barszcz i choinka na oficjalnym plakacie Cichej Nocy!

Dzyn, dzyn, dzyn, polej w szklaneczki żyto, co to za wigilia, żeby na niej nie pito, śpiewali niegdyś Bracia Figo Fagot. Forum Film Poland, dystrybutor filmowego debiutu Piotra Domalewskiego, opublikował właśnie oficjalny plakat Cichej Nocy. Nie brakuje na nim gwiazdorskiej obsady, cudnie ubranej choinki, elegancko zastawionego stołu oraz żytniej rozlanej w kieliszkach. Tradycyjne świętowanie Bożego Narodzenia made in Poland jak się patrzy. Obecnie film zdobywa wysokie oceny podczas trwającego 42. Festiwalu Filmowego w Gdyni i niewykluczone, że będzie zwycięzcą Konkursu Głównego. Cicha noc trafi do kin 24 listopada.

Adam, na co dzień pracujący za granicą, w Wigilię Bożego Narodzenia odwiedza swój rodzinny dom na polskiej prowincji. Z początku ukrywa prawdziwy powód tej nieoczekiwanej wizyty, ale wkrótce zaczyna wprowadzać kolejnych krewnych w swoje plany. Szczególną rolę do odegrania w intrydze ma jego ojciec, brat, z którym Adam jest w konflikcie, oraz siostra z mężem. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy świąteczny gość oznajmia, że zostanie ojcem. Wtedy, zgodnie z polską tradycją, na stole pojawia się alkohol. Nikt z rodziny nie spodziewa się, jak wielki wpływ na życie ich wszystkich będą miały dalsze wydarzenia tej wigilijnej nocy.

https://www.youtube.com/watch?v=Cml3fsUho6s&feature=youtu.be

Obsada: Arkadiusz Jakubik, Dawid Ogrodnik, Tomasz Ziętek, Tomasz Schuchardt, Maria Dębska, Paweł Nowisz, Agnieszka Suchora, Jowita Budnik.

Źródło i ilustracja wprowadzenia: Forum Film Poland

Redaktor

W kinie szuka pozycji, która przebije Pulp Fiction, w telewizji - Breaking Bad oraz Rodzinę Soprano, w świecie gier - serie Bioshock oraz God of War.
Kontakt: d.dudek@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?