• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

 

Portal Deadline donosi, że reżyser filmu Thora: Ragnarok Taika Waititi jest w trakcie negocjacji, by stanąć za kamerą aktorskiej wersji anime Akira, którą stworzył Katsuhiro Ōtomo. Wcześniej zamierzano powierzyć ten projekt w ręce m.in. Jordana Peele'a (Uciekaj!), Daniela Espinosy (Life) czy Davida F. Sandberga (Kiedy gasną światła), a Marco J. Ramirez (scenarzysta i jeden z showrunnerów drugiego sezonu Daredevila) dwa lata temu był brany pod uwagę jako scenarzysta filmu. Producentami planowanego obrazu będą Andrew Lazar (Snajper) i studio Appian Way należące do Leonardo DiCaprio, które pozyskało prawa do tego tytułu w 2008 roku. Jeszcze przed pięcioma laty mówiono, że w obsadzie mieli się pojawić m.in. Garrett Hedlund, Kristen Stewart, Ken Watanabe oraz Helena Bonham Carter.

Akcja filmu aktorskiego miałaby się rozgrywać w przyszłości w Nowym Manhattanie. Przywódca gangu motocyklowego będzie starał się ocalić najlepszego przyjaciela, na którym rząd przeprowadzał eksperymenty i doprowadził do wytworzenia u niego niebezpiecznych umiejętności kinetycznych. W planach jest stworzenie dwóch produkcji, z których każda opierałaby się na trzech tomach mangi.

Zobacz również: Akira - adaptacja mangi coraz bliższa realizacji?

Akira to manga oraz animowany film wydany w 1988 roku. Akcja dzieje się w Neo roku 2019 - metropolii powstałej na zgliszczach Tokio. Miasto jest polem nieustanych walk. Z jednej strony młodociane gangi motocyklowe walczą o dominację na ulicach, a z drugiej trwają niepokoje społeczne będące wynikiem sprytnej manipulacji członków nowej religii. W całym tym zgiełku znajduje się Tetsuo - młody chłopak zasilający szeregi gangu Kaneidy.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe Toho

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krystian Karolak

Krystian Karolak

Dziennikarz

O mnie:

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.