• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

 

Fanów niezwykle zszokowała wieść, iż J.J. Abrams może zająć miejsce Colina Trevorrowa jako reżysera IX epizodu Gwiezdnych wojen. Czy jest to dobry wybór, zważając na odejście dwóch poprzednich reżyserów filmu?

Zaangażowanie Abramsa okazało się być szokujące dla prezesa Paramount Pictures, Jima Gianopulosa, ponieważ reżyser otrzymał 10 milionów dolarów od studia za cały przyszły wysiłek włożony w tworzenie ich filmów. Umowa ta była gwarancją – po tym, jak Abrams wyreżyserował Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy w 2015 roku, miał na dobre odejść od serii. A przynajmniej tak się wszystkim wydawało.

star warsFot. Kadr z filmu z uniwersum GW

Zobacz również: Nie dla J.J. Abramsa. Fani Gwiezdnych wojen wystosowali petycję!

Kiedy powstawał Epizod VII, Abrams mógł pozwolić sobie na wiele rzeczy odbiegających od założeń Paramount, ponieważ umowa na to pozwalała. Natomiast Kathleen Kennedy i Lucasfilm wybrali go do produkcji Epizodu IX, by uniknąć internetowych sporów na temat tego, komu przypadnie ta rola.

Źródła podają, że Gianopulos toleruje decyzje Abramsa, lecz nie wygląda na to, by był bardzo zadowolony. Prezes miał nadzieję, że Abrams pomoże jego studiu wrócić do gry po niesamowicie rozczarowującym finansowo roku. Trzeba jednak czekać – tak ogromny zgrzyt mógłby zrazić do siebie nie tylko takich gigantów filmowych jak Disney czy Lucasfilm, ale nawet Stevena Spielberga, który wspierał Abramsa podczas reżyserowania Przebudzenia mocy.

Czekamy zatem na premierę dziewiątego epizodu, którą zapowiada się na 20 grudnia 2019 roku!

Źródło: heroichollywood.com / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Anna Kozłowska

Anna Kozłowska

Stały współpracownik

O mnie:

Nostalgiczne brzmienia, francuskie kino lat 60. oraz tony książek - to wszystko!


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz jest nie opublikowany
    IceTruckKiller · 7 miesięcy temu
    Trochę przesadzacie z tym "niezwykłym szokiem", który rzekomo zapanował wśród fanów po ogłoszeniu decyzji o zatrudnieniu Abramsa. Jak tylko pojawiła się wiadomość o zwolnieniu Trevorrowa, na stronie gwiezdne-wojny.pl spekulowano, że największe szanse na zastąpienie go mają Rian Jonhson i Ambrams właśnie. Szoku żadnego nie było. Abrams miał "na dobre odejść z serii GW"? Przecież jest producentem wykonawczym, zarówno VIII, jak i IX epizodu

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.