• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

 

Bydgoski Cameimage, który odbędzie się w dniach 11-18 listopada tego roku, gościć będzie jednego z najbardziej charakterystycznych reżyserów w Hollywood, Davida Lyncha. Wczoraj poinformowali o tym organizatorzy festiwalu za pośrednictwem oficjalnego profilu na facebooku.

Zobacz również: Nieznane filmy znanych reżyserów - David Lynch

Podczas festiwalu udostępniona do zwiedzania będzie unikalna w skali europejskiej wystawa twórczości reżysera m.in. Mulholland Drive czy Człowieka słonia. Będzie ona zatytułowana SILENCE AND DYNAMISM, a odbędzie się 12 listopada w Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu.

fot. Glenn Hunt

Wystawa dorobku  Davida Lyncha zapowiada się niezwykle ciekawie. Już sama aktywność twórcy, jeśli chodzi o twórczość filmową, przejawia się w przeróżnych formach: filmu kinowego, eksperymentalnego, serialu telewizyjnego, wideoartu, reklamy czy wideoklipu. David Lynch to także świetny malarz, fotograf, grafik, rysownik, kompozytor muzyki i jej wykonawca. Wystawa, na którą zaprasza CAMERIMAGE 2017, to największa jak dotąd ekspozycja tych wszystkich jego aktywności artystycznych. Festiwal zaprezentuje w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu (40km od Bydgoszczy) około 400 prac Lyncha: od najwcześniejszych poszukiwań rysunkowych z lat 50., przez malarsko-filmowe z lat 60., do prac najnowszych z 2017 roku.

źródło: Camerimage / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Łukasz Kołakowski

Łukasz Kołakowski

Dziennikarz

O mnie:

Z zawodu publicysta. W redakcji Movies Room recenzuje filmy już od 2015 roku. Uwielbia produkcje Pixara, "Wesele" Smarzowskiego i Breaking Bad. Kontakt pod [email protected] Twitter: xkolek1


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.