David Lynch odwiedzi Camerimage Festival w Bydgoszczy!

Bydgoski Cameimage, który odbędzie się w dniach 11-18 listopada tego roku, gościć będzie jednego z najbardziej charakterystycznych reżyserów w Hollywood, Davida Lyncha. Wczoraj poinformowali o tym organizatorzy festiwalu za pośrednictwem oficjalnego profilu na facebooku.

Zobacz również: Nieznane filmy znanych reżyserów – David Lynch

Podczas festiwalu udostępniona do zwiedzania będzie unikalna w skali europejskiej wystawa twórczości reżysera m.in. Mulholland Drive czy Człowieka słonia. Będzie ona zatytułowana SILENCE AND DYNAMISM, a odbędzie się 12 listopada w Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu.

Wystawa dorobku  Davida Lyncha zapowiada się niezwykle ciekawie. Już sama aktywność twórcy, jeśli chodzi o twórczość filmową, przejawia się w przeróżnych formach: filmu kinowego, eksperymentalnego, serialu telewizyjnego, wideoartu, reklamy czy wideoklipu. David Lynch to także świetny malarz, fotograf, grafik, rysownik, kompozytor muzyki i jej wykonawca. Wystawa, na którą zaprasza CAMERIMAGE 2017, to największa jak dotąd ekspozycja tych wszystkich jego aktywności artystycznych. Festiwal zaprezentuje w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu (40km od Bydgoszczy) około 400 prac Lyncha: od najwcześniejszych poszukiwań rysunkowych z lat 50., przez malarsko-filmowe z lat 60., do prac najnowszych z 2017 roku.

źródło: Camerimage / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Z zawodu publicysta. W redakcji Movies Room recenzuje filmy już od 2015 roku. Uwielbia produkcje Pixara, "Wesele" Smarzowskiego i Breaking Bad.

Kontakt pod [email protected]

Twitter: xkolek1

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?