Liga sprawiedliwosci

Ujawniono zarys fabuły filmowego Gambita?

Okazuje się, że dzięki portalowi Splash Report poznaliśmy prawdopodobny zarys fabuły Gambita. Byłaby to opowieść o początkach tej postaci działającej jako złodziej w Nowym Orleanie, który planuje przeprowadzić skok wraz z innymi mutantami:

Remy Lebeau (Channing Tatum) jest sądzony w Nowym Orleanie i postrzegany jako bardzo niebezpieczny osobnik. Przenosimy się wtedy 25 lat wstecz. Mistrz złodziei, Luke Lebeau, podczas skoku natrafia na ośmioletniego Gambita. Będąc pod wrażeniem jego umiejętności, postanawia wziąć pod swoje skrzydła młodego mutanta. Wychowywany wraz z innymi bezdomnymi, których określa mianem „kuzynów”, nastoletni Gambit staje się gwiazdą Gildii Złodziei. Uciekając przed policją, spotyka Bella Donnę Boudreaux i z czasem rodzi się między nimi uczucie, tym bardziej, że ona również okazuje się być mutantką. Ich miłość jest jednak zakazana, bowiem rodzina Boudreaux jest śmiertelnym wrogiem klanu Lebeau. Chcąc połączyć obie strony, Remy oferuje im udział w gigantycznym skoku, na którym zyskają wszyscy. Plan jednak nie wypala, zapanowuje chaos, a Maryanne Boudraux zabija Luke’a Lebeau.

Następnie przenosimy się do wydarzeń rozgrywających się dziesięć lat później. Gambit otrzymuje zlecenie kradzieży pewnego przedmiotu z Luwru. Najprawdopodobniej był to test, który miał na celu sprawdzenie jego umiejętności. Jego tajemniczym mocodawcą okazuje się być Nathaniel Essex zwany też Mr. Sinisterem. Proponuje Gambitowi 40 mln dolarów w zamian za odzyskanie pewnej skrzyni skradzionej przez klan Boudreaux. Co ciekawe, ma ona zostać sprzedana podczas aukcji zorganizowanej na dorocznym Balu Złodziei, na którym pojawią się członkowie organizacji przestępczych z całego świata. Chcąc przeprowadzić niemal niemożliwy do zrealizowania skok, bohater  postanawia poprosić o pomoc innych mutantów.

Powyższy opis nie został jeszcze potwierdzony, lecz wskazuje on na dość luźne potraktowanie historii Gambita, włącznie z jego udziałem w zorganizowanie grupy zwanej Marauderami (byli to mutanci, którzy dokonali rzezi Morloków podczas wydarzenia zwanego „Masakrą Mutantów”) dla Mr. Sinistera. W sierpniu Tatum [wskazywany na odtwórcę tytułowej roli – przyp. autora] twierdził, że film nadal jest w trakcie tworzenia, a niedawno aktor wspomniał o ponownym przepisaniu skryptu, aby produkcja odniosła sukces na miarę Deadpoola czy Logana: Wolverine’a.

gambit comic2

Zobacz również: Gambit – co ze scenariuszem? Tatum wyjaśnia!

Postać Gambita po raz pierwszy pojawiła się na dużym ekranie w 2009 roku w filmie X-Men Geneza: Wolverine, którą zagrał Taylor Kitsch. Ten superbohater potrafi naładować drobne przedmioty energią kinetyczną, co powoduje, że taki przedmiot przy zderzeniu z innym wybucha. Gambit często używa talii kart do walki z przeciwnikami, które wyrzuca i przekształca w małe bomby. 

Źródło: ComicBook.com / Ilustracja wprowadzenia: Flasylum

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta