Liga sprawiedliwosci

Produkcja czterech kontynuacji Avatara rozpoczęta! Rekordowy budżet!

James Cameron, który największą sławę zdobył dzięki reżyserowaniu filmu Titanic z 1997 roku, powrócił parę lat temu z jeszcze bardziej kasowym hitem – Avatar. I choć nie można odmówić ponadczasowego wymiaru jego sztandarowego dzieła – to tylko w przypadku Avatara Cameronowi pozostaje jakiekolwiek pole do stworzenia kontynuacji. Oficjalnie rozpoczęła się produkcja czterech nowych filmowych sequelów sagi. Całe przedsięwzięcie ma zająć około sześciu lat i kosztować około miliard dolarów. Jeżeli tak się stanie, to nadchodząca tetralogia będzie najdroższą w historii.

AVTR 100

Nie ma się czemu dziwić – wszak to właśnie Titanic był najlepiej zarabiającym filmem wszech czasów aż do pojawienia się… Avatara. Zyski z filmów Camerona z największym budżetem dotychczas z powodzeniem pokryły wszystkie koszty. Pewnie nie inaczej reżyser zaplanował tym razem.

Zobacz również: Wiemy, kiedy rozpoczną się zdjęcia do filmu Avatar 2!

Avatar 2 ma trafić do kin 18 grudnia 2020 roku. Oprócz niego planowane są jeszcze trzy kontynuacje, które prawdopodobnie zobaczymy 17 grudnia 2021, 20 grudnia 2024 i 19 grudnia 2025.

Źródło: heroichollywood.com / Ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Avatar

 

Stały współpracownik

Fanka różnorodnej twórczości filmowej - od Lyncha, poprzez Dolana aż po Tarantino. Uwielbia festiwale filmowe, w szczególności Camerimage, który od kilku lat gości w jej rodzinnym mieście.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta