Rosyjski Burger King chce zakazać filmu To, bo jest… reklamą McDonald’s

Kolejny argument dla zwolenników tezy, iż Rosja to stan umysłu. Okazuje się, że rosyjski oddział Burger Kinga żąda, by zakazano wyświetlania w Rosji horroru To, gdyż ten ma stanowić reklamę słynnego konkurenta na M.

Filia fast-foodowego giganta wniosła skargę do Federalnego Urzędu Antymonopolowego, gdyż ich zdaniem występująca w filmie postać klauna Pennywise’a jest łudząco podobna do Ronalda McDonalda i w ten sposób stanowi reklamę konkurencyjnej marki. Rzeczniczka instytucji państwowej potwierdziła dziennikarzom The Hollywood Reporter, iż pismo wpłynęło do placówki oraz w dalszej części wypowiedzi wyraźnie dała do zrozumienia, że amerykański horror raczej problemów mieć nie będzie, a jedynie urzędnicy będą mieli dodatkową robotę, gdyż są zobligowani do zweryfikowania wyśmiewanej w lokalnych mediach społecznościowych skargi i sprawdzenia filmu pod kątem lokowania produktu. Z drugiej strony produkcja to udana, więc nie będzie to czas całkowicie dla nich stracony.

Zobacz również: TOP 10 – Najbardziej pamiętne sceny z hamburgerami

Pennywise Ronald McDonald comparison

To w reżyserii A. Muschiettiego cieszy się ogromną popularnością na całym świecie i osiągnął status jednego z najbardziej kasowych horrorów w historii kina. Dało to zielone światło dla powstania kontynuacji, którą zapowiedziano niedawno na 6 września 2019 roku.

Źródło:  hollywoodreporter.com / ilustracja wprowadzenia: Warner Bros. Pictures

Redaktor

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Więcej informacji o
, , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?