Liga sprawiedliwosci

Anihilacja – Natalie Portman w paszczy aligatora?

Jak widzicie ze zdjęcia w nagłówku – praca nad filmem Unicestwienie (ang. Annihilation) wre! Główną rolę zagra w nim Natalie Portman. Wcieli się ona w naukowca, Lenę, która wyrusza na eskapadę w celu dokładnych badań zagadkowego miejsca przejętego przez tajemniczą siłę. Kobieta całkowicie poświęca się poszukiwaniom, a pomagają jej członkowie niezawodnej drużyny – w rolach tych na ekranie pojawią się Jennifer Jason Leigh, Tuva Novotny, Gina Rodriguez i Tessa Thompson. Co więcej, męża głównej bohaterki zagra Oscar Isaac!

Jednak sprawcą całego zamieszania jest tu… aligator! Reżyser filmu, Alex Garland (Ex Machina), wspomniał co nieco o jego roli wśród bohaterów:

To ich pierwsze spotkanie z czymś zaskakującym. Aligator posiada cechy, których te stworzenia zwykle nie mają – to uświadamia bohaterom, w jak dziwacznym miejscu się znajdują.

Zobacz również: 5 powodów, dla których warto uczyć się w szkole filmowej!

Unicestwienie powstaje na podstawie książki, którą napisał Jeff VanderMeer. Choć powieść jest częścią trylogii, reżyser pragnie, by jego dzieło było jednak niezależne, autonomiczne. Garland zapewnia przy tym również, iż cały obraz będzie bardzo dziwny i bardzo piękny.

Premiera Unicestwienia, produkcji Paramout Pictures i Skydance, będzie miała miejsce 23 lutego 2018 roku w USA, a w Polsce – już miesiąc później (23 marca).

Źródło: ew.com / Ilustracja wprowadzenia: Peter Mountain/Entertainment Weekly

Stały współpracownik

Nostalgiczne brzmienia, francuskie kino lat 60. oraz tony książek - to wszystko!

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta