• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

 

Premiera filmu Czas Mroku dopiero przed nami, a Gary'emu Oldmanowi już wróży się przynamniej nominację do Oscara za rolę pierwszoplanową. Tymczasem opublikowano nowy plakat promujący film. Trzeba przyznać, że Oldman jako Winston Churchill prezentuje się bardzo przekonująco, a sam plakat zapowiada ciekawe widowisko.

darkestFot. Materiały prasowe

Akcja filmu osadzona jest w 1940 roku, gdy Churchill zostaje Premierem Wielkiej Brytanii. Już w pierwszych dniach swoich rządów Winston zostaje wrzucony na głęboką wodę, gdyż musi poradzić sobie z zagrożeniem, jakie niesie II wojna światowa.

Zobacz również: Gra o Tron - znamy reżyserów finałowego sezonu!

Oprócz Gary'ego Oldmana w filmie pojawią się również: Lily James w roli sekretarki Churchilla (Downton Abbey), Ben Mendelsohn - Król Jerzy VI (Łotr1. Gwizdne wojny - historie) i Kristin Scott Thomas - żona Churchilla (Tylko Bóg wybacza). Reżyserem filmu jest Joe Wright (Anna Karenina), a scenariusz przygotował Anthony McCarten (Teoria wszystkiego). Światowa premiera filmu odbędzie się 22 listopada 2017 roku.

Źródło: comingsoon.net / Ilustracja wprowadzenia: YouTube - kadr z oficjalnego zwiastunu

 

Wiesz, co z tym zrobić


Kasia Gołębiewska

Kasia Gołębiewska

Stały współpracownik

O mnie:

Fanka różnorodnej twórczości filmowej - od Lyncha, poprzez Dolana aż po Tarantino. Uwielbia festiwale filmowe, w szczególności Camerimage, który od kilku lat gości w jej rodzinnym mieście.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas

Multikino rodzina 1200x200

 


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.