Liga sprawiedliwosci

Denis Villeneuve za sterami filmu o Kleopatrze?!

Będący powodem wielu batalii film o ostatniej królowej hellenistycznego Egiptu, Kleopatrze, wraca na właściwe tory. Denis Villeneuve, twórca Labiryntu, Sicario, Nowego Początku oraz mającej premierę za tydzień kontynuacji Łowcy Androidów, negocjuje umowe ze studiem Sony w celu objęcia reżyserskiego stanowiska projektu. 

Zobacz również: Blade Runner 2049 arcydziełem? Są pierwsze opinie!

Film oparty będzie na bestsellerze Stacy Shiff o tytule Kleopatra, która kreuje wizerunek władczyni Egiptu na przebiegłą negocjatorkę oraz potężną kobietę, która w swoim krótkim życiu znacząco wpłynęła na bieg historii. Scenarzystą filmu jest David Scarpa (Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia), a produkcją zajmą się Amy Pascal oraz Scott Rudin. Od 2014 roku z Kleopatrą wiązano kilku świetnych reżyserów, między innymi Anga Lee, Davida Finchera, czy nawet Jamesa Camerona. Po świetnym Labiryncie oraz Sicario Villeneuve wydaje się odpowiedni na to stanowisko. Swoimi ostatnimi dokonaniami pokazał, że niestraszne mu są również wysokobudżetowe produkcje. Już 6 października na ekrany trafi Blade Runner 2049 i, według pierwszych opinii, film może okazać się nie lada arcydziełem. 

Źródło: THR / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Redaktor

W kinie szuka pozycji, która przebije Pulp Fiction, w telewizji - Breaking Bad oraz Rodzinę Soprano, w świecie gier - serie Bioshock oraz God of War.
Kontakt: [email protected]

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta