Advertisement
Advertisementpixel

J. J. Abrams stworzy aktorską wersję anime będącego największym hitem w Japonii!!

Paramount Pictures i studio J.J. Abramsa (Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy), Bad Robot, ogłosili w środę (27.09) uzyskanie praw do adaptacji niezwykle popularnego w Japonii anime Makoto Shinkaia pod tytułem Your Name (jap. Kimi no Na wa). Scenariusz do amerykańskiej wersji przygotuje Eric Heisserer (Nowy początek), natomiast producentami widowiska będą: J.J. Abrams, Lindsey Weber oraz Genki Kawamura, który odpowiadał za produkcję oryginału. Oba studia współpracować będą z producentami japońskiego pierwowzoru, czyli wytwórnią Toho Co. Ltd., która zajmie się także dystrybucją filmu w Kraju Kwitnącej Wiśni. Producent, Genki Kawamura, tak skomentował tę wiadomość:

Podobnie jak w anime, wydaje się to być snem. Pan Abrams i jego ekipa potrafili zauroczyć widzów dzięki znakomitej reinterpretacji znanych produkcji. Mitsuha Miyamizu i Taki Tachibana [główni bohaterowie anime – przyp. autora] znaleźli natomiast doskonałego narratora w osobie Pana Heisserera, który opowie ich historię o miłości okraszonej fantastyką naukową. Spotkania, jak dotąd, okazały się kreatywnie stymulujące i doprowadziły do pojawienia się fantastycznych pomysłów, które sprawią, że ten film będzie świetny. Jestem niezwykle zaszczycony, mogąc pracować z tymi wspaniałymi twórcami, aby dostarczyć widowni hollywoodzkiej aktorską wersję Your Name.

Anime Your Name zostało stworzone i wyreżyserowane przez Makoto Shinkaia. Fabuła tej produkcji koncentruje się na historii nastoletniego chłopaka i dziewczyny pochodzących z różnych środowisk, którzy odkrywają pewnego dnia, że są w stanie dokonać zamiany ciał. Przemierzą czas oraz przestrzeń, by móc się spotkać i zapobiec nadciągajacej katastrofie. Producentami wykonawczymi tego anime byli: Minami Ichikawa, Keiji Ota i Yoshihiro Furusawa z Toho Co. oraz Noritaka Kawaguchi reprezentujący CoMix Wave Films. Obraz zarobił w Japonii ponad 303 mln dolarów i przez dwanaście tygodni nie schodził z czołówki box office’u.

https://www.youtube.com/watch?v=hRfHcp2GjVI

Źródło: Variety / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe Toho

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?