• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

 

Playboy Enterprises poinformowało o śmierci założyciela Playboya. Hugh Hefner miał 91 lat i zmarł w swoim domu z przyczyn naturalnych. Oprócz tego, że stworzył jeden z najpopularniejszych magazynów, był także aktorem. Grał on samego siebie. W jego filmografii znajdziemy m.in. Króliczka, Rewolucję seksualną czy Miss marca. Hefner był także producentem wielu filmów, m.in. dokumentalnej serii o Playboyu czy nawet dramatu Tragedia Makbeta  Romana Polańskiego.

Hefner zawsze opowiadał się za wolnością seksualną, a także często aktywnie wspierał różne ruchy społeczne. Ze względu na popularność jego czasopisma, był osobą bardzo wpływową.

rs 1024x759 150806194250 1024.hugh hefner cooper hefner.ms.080615Fot: E! Online/ Hugh Hefner z synem Cooperem

Zobacz również: Zmarł Len Wein, twórca Wolverine'a

W tym roku Hefner sprzedał prawa do wyprodukowania filmu biograficznego o jego postaci. Na Amazon Prime w USA zadebiutował 10-odcinkowy serial dokumentalny opowiadający o fenomenie dzieła Hefnera American Playboy: The Hugh Hefner Story.

Playboy powstał w 1953 roku. Pierwsza kobietą na okładce została Marylin Monroe, jedna z najpopularniejszych aktorek, znana m.in. z komedii Pół żartem, pół serio czy Mężczyźni wolą blondynki. Do sesji pozowały także np. Pamela Anderson czy Naomi Campbell. Oprócz nagości w czasopiśmie można znaleźć wywiady, ciekawostki, recenzje gadżetów itp. Playboy swoją największa popularność osiągnął w latach 70. 

Źródło: deadline.com / Ilustracja wprowadzenia: The Sun

 

Wiesz, co z tym zrobić


Katarzyna Skrzynecka

Katarzyna Skrzynecka

Stały współpracownik

O mnie:

Studentka. Interesuję się literaturą i filmem. Sięgam po różnorodne gatunki, najczęściej po skandynawskie kryminały (Kurt Wallander, Harry Hole, Patrick i Erika...). Fanka Garfielda, Harry'ego Pottera i Sherlocka Holmesa.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.