M. Stuhr w zwiastunie międzynarodowej produkcji „Czerwony Kapitan”

„Czerwony Kapitan” („Rudý kapitán” „Červený kapitán”), będący ekranizacją bestsellerowej powieści Dominika Dana pod tym samym tytułem, zapowiadany jest jako kryminał czerpiący z najlepszych wzorców amerykańskiego kina gatunkowego, ale nie pozbawiony wgłębienia się w lokalną specyfikę. „Czerwony Kapitan” trafił do czeskich i słowackich kin 10 marca. W Polsce wyświetlany ma być latem. Oto jego międzynardowy zwiastun:

https://www.youtube.com/watch?v=KTs7qU4GbUo

Opis produkcji:

Akcja filmu rozgrywa się w 1992 roku, w burzliwych czasach tuż po aksamitnej rewolucji, w momencie rozpadania się Czechosłowacji. W trakcie prac budowlanych przypadkowo zostaje odkryty szkielet noszący ślady tortur. Richard Krauz (w tej roli Maciej Stuhr) ambitny młody porucznik wydziału zabójstw, zaintrygowany tym makabrycznym znaleziskiem, za wszelką cenę stara się rozwiązać zagadkę, do której kluczem jest czaszka z wbitym w nią gwoździem. Podążając za dowodami i poszlakami Krauz odkrywa kolejne elementy układanki powiązań byłej czechosłowackiej SB z nową policją i niektórymi dostojnikami Kościoła.

Zobacz również: recenzja filmu „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy”

W rolę głównego bohatera Richarda Krauza wcielił się Maciej Stuhr, dla którego jest to kolejna po „Konfidencie” rola w czeskim filmie. Na ekranie partnerują mu m.in. Oldřich Kaiser, Marián Geišberg oraz Martin Finger. Autorem zdjęć jest Kacper Fertacz („Ostatnia rodzina”, „Hardkor Disko”, „Deep Love”). Reżyseruje debiutant Michal Kollár. „Czerwony Kapitan” to koprodukcja polsko-czesko-słowacka.

Źródło: pisf.pl/ materiały prasowe / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?