Liga sprawiedliwosci

Box office ponownie rozbity! To z 500 milionami zysku na świecie!

To nie przestaje zaskakiwać. Film pobił już rekordy najlepszego weekendu otwarcia dla horroru i najbardziej dochodowego filmu mającego premierę we wrześniu. Teraz przyszła kolej na nowy rekord – To zarobiło na świecie już 500 milionów dolarów, co oznacza, że stało się (po zaledwie kilku tygodniach od premiery) najbardziej dochodowym horrorem wszech czasów. Tym samym film zdeklasował Egzorcystę, który miejsce na podium piastował przez aż 44 lata.

it movie 6

Zobacz również: N. – na podstawie opowiadania Kinga powstanie serial telewizyjny

Najlepszy weekend otwarcia dla horroru To zaliczyło nie tylko na rodzimym rynku, ale w sumie na terytorium aż trzydziestu krajów, a w siedemnastu z nich już jest najlepiej zarabiającym horrorem wszech czasów. A zyski wciąż rosną. Finalny wynik To wciąż budzi niemałe oczekiwania, szczególnie że na premierę wciąż czekają między innymi Niemcy, Japończycy i Włosi.

it movie pennywise losers

Opis dystrybutora filmu (kino): Kiedy w mieście Derry w stanie Maine zaczynają znikać dzieci, grupa dzieciaków musi stawić czoła swoim największym lękom. Na ich drodze staje nikczemny klaun o imieniu Pennywise, który zapisał się na kartach historii jako morderca lubujący się w zadawaniu bólu. Film oparty jest na motywach niezwykle popularnej powieści Stephena Kinga pod tym samym tytułem, która przeraża czytelników od dziesięcioleci.

Obsada obrazu grozy składa się z następujących gwiazd: Bill Skarsgård – kultowy wręcz klaun Pennywise, Jaeden Lieberher – Bill Denbrough, Finn Wolfhard – Richie Tozier, Sophia Lillis – Beverly Marsh, Jack Dylan Grazer – Stan Uris, Wyatt Oleff – Eddie Kaspbrak, Chosen Jacobs – Mike Hanlon, Jeremy Ray Taylor – Ben Hanscom i Nicholas Hamilton – Henry Bowers.

Reżyserem filmu jest Andy Muschietti (Mama). Obraz powstał na podstawie scenariusza Chase’a Palmera, Cary Fukunagi i Gary’ego Daubermana. Jest adaptacją powieści wielkiego Stephena Kinga. Produkcja w polskich kinach miała premierę 8 września.

Źródło: comingsoon.net / Ilustracja wprowadzenia: Warner Bros.

Stały współpracownik

Fanka różnorodnej twórczości filmowej - od Lyncha, poprzez Dolana aż po Tarantino. Uwielbia festiwale filmowe, w szczególności Camerimage, który od kilku lat gości w jej rodzinnym mieście.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta