• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Jak dobrze wiemy, kinowe uniwersum Marvela budowane jest na fundamencie, którym są kamienienie nieskończoności. Do chwili obecnej widzieliśmy już 5 z nich:

  • Kamień przestrzeni (Tesseract) - ukryty w Asgardzie. Odegrał istotną rolę w filmach: Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie, Thor i Avengers.
  • Kamień umysłu (Berło Chitauri) - umiejscowiony na głowie Visiona. Odegrał istotną rolę w filmach: Avengers i Avengers: Czas Ultrona.
  • Kamień rzeczywistości (Aether) - ukryty przez Kolekcjonera. Odegrał istotną rolę w filmie Thor: Mroczny Świat.
  • Kamień mocy (Glob) - ukryty na planecie Xandar przez siły Novy. Odegrał istotną rolę w filmie Strażnicy Galaktyki.
  • Kamień czasu (Oko Agamotto) - ukryty na ziemi w świątyni Kamar-Taj. Odegrał istotną rolę w filmie Doktor Strange.

Ostatnim z kamieni jest kamień duszy, którego nie widzieliśmy jeszcze w filmach Marvela, ale być może cały czas był on skrywany przez jednego z bohaterów uniwersum. Uwaga! Poniżej znajdują się potencjalne spoilery z filmu Thor: Ragnarok.

Znalezione obrazy dla zapytania infinity stones

Zobacz również: Kamienie Nieskończoności - co o nich wiemy?

Nowa teoria głosi, że kamień duszy, który zobaczymy w filmie Thor: Ragnarok da Heli - bogini śmierci odgrywanej przez Cate Blanchett - moce, dzięki którym będzie w stanie unicestwić siły Asgardu.

Gdzie Hela zdobędzie kamień duszy? Te domysły na pewno zasmucą fanów MCU, bowiem - według teorii - bogini śmierci zabije Odyna, który przez cały czas miał kamień nieskończoności przy sobie, skrywając go... w oczodole! Fani spekulują, że Thor wraz z Lokim nie zdołają odnaleźć ojca przed Helą, która na ich oczach zabije boga i pochłonie moc artefaktu na ulicach Nowego Jorku. Według pogłosek to właśnie ten moment przedstawiony jest w zwiastunie, kiedy Helę osłania przez chwilę pomarańczowa smuga energii. 

Podobny obraz

Zobacz również: Thor spotyka Doktora Strange'a w nowym zwiastunie Thor: Ragnarok!

Portal Screen Rant uwiarygodnia powyższą teorię, odnosząc się do postaci Heimdalla, w którego wciela się Idris Elba. Według ich domysłów, bohater zawdzięcza swój wyrazisty pomarańczowy kolor oczu właśnie kamieniowi duszy, który został użyty przez Odyna, by dać wojownikowi nadludzkie moce. Dodatkowo potwierdzać ma to wizja Thora z Avengers: Czas Ultrona, w której bóg gromów widział Heimdala jako ślepca. Oczy Asgardzkiego strażnika wyblakły, ponieważ - według tej teorii - Heimdal stracił moc kamienia duszy, który w wizji był już w posiadaniu Thanosa. Oczywiście, powyższe teorie to tylko przypuszczenia, które bazują na pomarańczowych kolorkach przewijających się w uniwersum i zapowiedziach filmu. Chociaż, kto wie, może znajdą swoje potwierdzenie w filmie Thor: Ragnarok  już 25 października.

Znalezione obrazy dla zapytania heimdall elba

Źródło: ScreenRant, ComicBook / Ilustracja wprowadzenia - Marvel

 

Wiesz, co z tym zrobić


Tomasz Rewers

Tomasz Rewers

Redaktor naczelny

O mnie:

Założyciel i właściciel Movies Room. Z wykształcenia prawnik i certyfikowany mediator sądowy . Redaktor naczelny, grafik i account manager. Gustuje w kinie rozrywkowym jak i w filmach, po których psychikę trzeba zbierać z podłogi. Fan Batmana, Dartha Vadera, Geralta z Rivii i innych "bad-assów" popkultury. Odpowiedzialny za koordynacje zespołu, public relations, marketing oraz publicystykę wszystkich działów.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.