Liga sprawiedliwosci

Penelope Cruz wcieli się w polską agentkę?!

Pewnie wciąż niewielu Polaków zna historię Krystyny Skarbek, tajnej agentki polskiej armii i brytyjskiego wywiadu. Aby rozpowszechnić opowieść o bohaterce, powstanie o niej film. Znana pisarka, Maria Nurowska, pisze do niego scenariusz. Choć prace nad nim jeszcze trwają, to nieoficjalnie wiadomo, że w postać agentki wcieli się Penelope Cruz. Aktorka znana jest ona przede wszystkim z roli w filmie Vicky Christina Barcelona

Czy wyobrażacie sobie tę aktorkę w roli Krystyny Skarbek?

krystyna

Zobacz również: Tom Hardy jako James Bond? Christopher Nolan jest na tak!

Krystyna Skarbek (pseud. Christime Granville) swoją szpiegowską karierę rozpoczęła od zgłoszenia się do tajnej agencji brytyjskiej SOE. Zajmowała się działalnością konspiracyjną, m.in. organizowaniem ucieczek Polaków z węgierskich obozów. Współpracowała z konspiracyjną organizacją Muszkieterowie, której dostarczyła radiostację. Zbierała także informacje wywiadowcze, które prawdopodobnie pomogły Churchillowi przewidzieć termin niemieckiej agresji na ZSRR. Istnieją również plotki, że Skarbek po II wojnie światowej poznała Iana Fleminga, z którym nawiązała romans. Fleming jest autorem książek o Jamesie Bondzie. Może to właśnie Skarbek jest wzorcem postaci Vesper Lynd, bohaterki pojawiąjcej się w dziele Fleminga?

Skarbek zginęła tragicznie – została pchnięta nożem przez mężczyznę, którego oświadczyny odrzuciła.

Źródło: nczas.com / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe

Stały współpracownik

Studentka. Interesuję się literaturą i filmem. Sięgam po różnorodne gatunki, najczęściej po skandynawskie kryminały (Kurt Wallander, Harry Hole, Patrick i Erika...). Fanka Garfielda, Harry'ego Pottera i Sherlocka Holmesa.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta