• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Na początku września pojawiła się informacja, że zatrudniony na początku Jóhann Jóhannsson ostatecznie nie będzie nawet współautorem muzyki do Blade Runner 2049, a jego obowiązki przejął dokooptowany w lipcu duet Hans Zimmer-Benjamin Wallfisch. Zgodnie z zapisami kontraktu, islandzki kompozytor nie może wypowiadać się na temat odejścia, lecz rąbka tajemnicy uchylił reżyser Denis Villeneuve.

Reżyser Blade Runner 2049, w wywiadzie dla Al Arabiya, postanowił uciąć spekulacje na temat zaskakującego rozstania z kompozytorem jego trzech filmów (Labirynt, Sicario, Nowy początek). Okazuje się, żę główną przyczyną była ostateczna wizja ścieżki dźwiękowej. Oto, co powiedział kanadyjski reżyser:

Chcę powiedzieć, że tworzenie filmów to laboratorium. To artystyczny proces. Nie da się zaplanować spraw. Jóhann Jóhannsson to jeden z moich ulubionych żyjących kompozytorów. To bardzo silny artysta. Natomiast film potrzebował czegoś innego, a ja pragnąłem czegoś zbliżonego bardziej do Vangelisa [przyp. red. - kompozytora Łowcy androidów]. Razem z Jóhannem zadecydowaliśmy, że powinienem pójść w innym kierunku - tak się wyrażę. Żywię nadzieję, że będę miał okazję z nim jeszcze współpracować, bo uważam go za fantastycznego kompozytora.

Zobacz również: Od Ridleya Scotta do Zacka Snydera. Filmy zrehabilitowane w wersji reżyserskiej (m.in. Łowca androidów)

Jóhann Jóhannsson jest autorem muzyki do takich filmów jak: Teoria wszystkiego, Labirynt, Sicario, Nowy początek. Na swoim koncie ma już Złotego Globa oraz dwukrotną nominację do Oscara.

Blade Runner 2049 rozgrywa się trzydzieści lat po wydarzeniach z pierwszego filmu. Nowy łowca androidów, Oficer K (Ryan Gosling), członek LAPD, odkrywa tajemnicę, która może pogrążyć ludzkość w chaosie. Odkrycie K rozpoczyna misję, jaką jest odnalezienie Ricka Deckarda (Harrison Ford), pierwszego łowcy, który zaginął trzydzieści lat temu. W filmie wystąpią Ryan Gosling, Harrison Ford, Robin Wright, Dave Bautista, Ana de Armas, MacKenzie Davis, Carla Juri, Sylvia Hoeks, Jared Leto.

Film trafi do polskich kin 6 października. Bardziej niecierpliwi mają możliwość zobaczenia filmu oraz posłuchania ostateczego brzmienia soundtracku dzień wcześniej na pokazach przedpremierowych. 

Źródło: indiewire.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Konrad Stawiński

Konrad Stawiński

Dziennikarz

O mnie:

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i prowadzi bloga "Salonik filmowy". Kontakt: [email protected]


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.