Glass – zdjęcia sequelu Niezniszczalnego i Split rozpoczęte!

Niezniszczalny uznawany jest za jedno z najlepszych (i najbardziej niedocenionych) dzieł M. Night Shyamalana, a jego Split okazał się hitem udowadniającym, że po serii filmowych niepowodzeń reżyser pozostaje w świetnej formie! Nic dziwnego, że sequel tych filmów, Glass, jest jednym z najbardziej wyczekiwanych projektów. Zdjęcia do Glass rozpoczęły się dzisiaj, a M. Night Shyamalan pochwalił się tym na Twitterze:

 


Opis: Bruce Willis powraca jako David Dunn, a Samuel L. Jackson – jako Elijah Price, znany pod pseudonimem Mr. Glass. W obsadzie jest również James McAvoy, którego ponownie zobaczymy w roli Kevina Wendella Crumba, człowieka o mnogiej osobowości. Pojawi się także  Anya Taylor-Joy jako Casey Cook – jedyna osoba, której udało się przeżyć spotkanie z Bestią. Rozwijając zakończenie zaprezentowane w filmie Split, Glass skupi się na Davidzie Dunnie, ścigającym nadludzkie wcielenie Crumba – Bestię, w wyniku czego dojdzie do serii niebezpiecznych spotkań. W międzyczasie z mroku wyłania się Price, który jest w posiadaniu sekretu istotnego dla losów obu mężczyzn. Producentami kulminacji blockbusterów są: M. Night Shyamalan, który jest także reżyserem i sceniarzystą filmu oraz Jason Blum, Ashwin Rajan, Marc Bienstock i Steven Schneider.

Zobacz również: Darren Aronofsky idzie na noże z widzami filmu mother! „Śmiech i płacz to jedno i to samo”

Oficjalna premiera Glass ma nastąpić 19 stycznia 2019 roku.

Żródło: heroichollywood.com/Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe

Stały współpracownik

Fanka różnorodnej twórczości filmowej - od Lyncha, poprzez Dolana aż po Tarantino. Uwielbia festiwale filmowe, w szczególności Camerimage, który od kilku lat gości w jej rodzinnym mieście.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?