Liga sprawiedliwosci

Bill Condon opowiedział o planach dotyczących remake’a Narzeczonej Frankensteina! Znamy datę premiery!

Pomimo słabego wyniku Mumii z Tomem Cruisem, wytwórnia Universal Pictures kontynuuje rozwój Dark Universe, a Bill Condon (Piękna i Bestia, Dreamgirls, Bogowie i potwory) rozpocznie pracę nad remakiem Narzeczonej Frankensteina w oparciu o scenariusz Davida Koeppa (Wojna światów, Park Jurajski). Premiera filmu jest zaplanowana na 14 lutego 2019 roku. Reżyser w rozmowie z Forbesem opowiedział o planach związanych z produkcją, który będzie swego rodzaju sequelem produkcji z 1935 roku:

Obraz Jamesa Whale’a znajduje się w moim panteonie. Jak wiecie, Narzeczona pojawia się w ostatnich pięciu minutach produkcji i zostanie zniszczona. To tak, jakby Whale stworzył kontynuację, która okazałaby się trzecim filmem o Frankensteinie, lecz stworzonym w 2018 roku.

Condon podzielił się również informacją o postępach nad produkcją znajdującą się obecnie w fazie przedprodukcji, a także podał datę, kiedy rozpoczną się zdjęcia do filmu:

Zebrałem ekipę, która tworzyła Piękną i Bestię i obecnie tworzymy duże plany zdjęciowe. To będzie dość duży film. Rozpoczniemy pracę 1 lutego 2018 roku, więc jest jeszcze dość wcześnie. Jednak sam fakt przebywania tutaj w Londynie, poszukiwania i rozmawiaia o lokacjach jest dla mnie ekscytujący.

Zapytany o pogłoskę, jakoby Angelina Jolie miała wcielić się w tytułową Narzeczoną, Condon nie potwierdził żadnych doniesień na temat oficjalnego castingu:

Nie, jeszcze nie. Nic jeszcze w tej kwestii nie ustalono. Sądzę, że już niebawem przyjdzie czas, aby wszystko nabrało większego tempa. Nie jestem fałszywie skromny, a zwyczajnie nie chcę jeszcze niczego zdradzać.

https://www.youtube.com/watch?v=rYD3-pIF9jQ

Zobacz również: Joachim Rønning nakręci kontynuację Czarownicy!

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe Universal Pictures

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta