• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Parę dni temu cały świat obiegła, powołująca się na słowa prezesa EuropaCorp Marca Shmugera, wiadomość, iż Luc Besson przygotował scenariusz do Lucy 2. Wczoraj francuski filmowiec poprzez oficjalny profil w serwisie Facebook wydał emocjonalne oświadczenie w języku francuskim oraz angielskim, w którym zaprzeczył informacjom, jakoby film z 2014 roku miał doczekać się sequela oraz poskarżył się na jakość współczesnego dziennikarstwa.

Twórca Leona Zawodowca swój długi wpis w serwisie społecznościowym zaadresował do dziennikarzy. Francuz skrytykował  w nim funkcjonowanie mediów w dobie Intertnetu oraz obecne dziennikarstwo, które z fachu piszącego rzetelne i sprawdzone w wielu źródłach informacje zamieniło się w idiotyczny wyścig kto pierwszy przetłumaczy zagraniczny artykuł. Dopiero na koniec Besson przeszedł do meritum sprawy i odniosł się do artykułów, które informowały o powstaniu scenariusza kontynuacji filmu ze Scarlett Johansson.

Oficjalnie: Nie przygotowuje Lucy 2. Ani wczoraj, ani jutro. A jednak dzięki wam ten fake news obiegł cały świat.... Odpowiecie: "To nic wielkiego". To prawda, macie rację...ale to jest "nieprawdziwe" i normalnie takie słowo nie powinno funkcjonować w waszym słowniku, bo jeśli nie możemy wam wierzyć, to jak mamy utrzymać demokrację?

 

(English translation below) Cher(e)s journalistes. Vous faites un métier formidable ,noble et utile.Vous enquêtez...

Opublikowany przez Luc Besson na 5 października 2017

Zobacz również: Ostra noc - recenzja komedii ze Scarlett Johansson

Lucy to thriller science-fiction z 2014 roku, który przedstawia historię kobiety, która podczas przemytu narkotyków w swoim organizmie przypadkowo zyskuje nadprzyrodzone zdolności. W tytułową rolę wcieliła się Scarlett Johansson. W filmie reżyserowanym przez Luca Bessona wystąpili również Morgan Freeman, Min-sik Choi, Pilou Asbæk, Amr Waked, Analeigh Tipton. Produkcja o budżecie w wysokości 40 milionów dolarów zarobiła 463 miliony dolarów. 

Źródło: facebook/LucBesson / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Konrad Stawiński

Konrad Stawiński

Dziennikarz

O mnie:

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: [email protected]


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.