Sequel Obcego: Przymierza pójdzie w nieco innym kierunku? Ridley Scott wyjaśnia!

W Obcym: Przymierzu, który miał być kolejnym filmem ukazującym genezę ksenomorfów, Ridley Scott bardzo dużo miejsca poświęcił wątkowi Waltera oraz Davida i zabawie tego ostatniego w Boga. Przy okazji trasy promującej Blade Runnera 2049, ujawnił on także przyszłość uniwersum Obcego uczestnicząc w podcaście Empire. Zdradził, że przy kolejnych produkcjach chciałby bardziej skoncentrować się na sztucznej inteligencji:

Myślę, że ewolucja Obcego jest niemal domknięta, ale chciałem przekroczyć ten próg i przejść do kolejnej opowieści, która dotyczyłaby sztucznej inteligencji. Byłby to świat stworzony na nowej planecie przez SI, na którym byłby on przywódcą. Mamy bardzo duże pole do popisu przy kolejnej produkcji.

https://www.youtube.com/watch?v=B4Cmf4BuNgg

Zobacz również: Recenzja filmu Łowca androidów (1982)

Opis dystrybutora filmu (kino): Obcy: Przymierze to drugi rozdział nowej trylogii, którą zapoczątkował film Prometeusz. Statek osadniczy Przymierze dociera na nieznaną planetę, która wydaje się prawdziwym rajem. Członkowie ekspedycji szybko się jednak przekonują, że trafili do mrocznego, pełnego tajemnic i niebezpieczeństw świata, którego jedynym mieszkańcem jest android David (Michael Fassbender), ocalały z katastrofy Prometeusza

Obsada widowiska: Demián Bichir (Nienawistna ósemka), Katherine Waterston (Wada ukryta), Danny McBride (Jaja w tropikach), Billy Crudup (Watchmen. Strażnicy), Jussie Smollett (Imperium), Amy Seimetz (Upstream Color), Carmen Ejogo (Selma), Callie Hernandez (Maczeta zabija), Michael Fassbender (Makbet), James Franco (127 godzin) i Noomi Rapace (Czas zemsty). 

Za scenariusz produkcji odpowiedzialni są Jack Paglen (Transcendencja) i Michael Green (Green Lantern). Jej reżyserem jest z kolei Ridley Scott. Polska premiera obrazu odbyła się 12 maja 2017 roku.

Źródło: Heroic Hollywood / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe 20th Century Fox

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?