• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
Na pokuszenie moviesroom 1200x200

Mimo, że promocja sequela Łowcy Androidów z 1982 roku nie zwalniała tempa, premierowy weekend nie był dla nowego filmu aż takim sukcesem jak oczekiwano. Blade Runner 2049 zarobił w weekend otwarcia 31,5 mln dolarów, a jak podaje The Hollywood Reporter, pierwotne założenia osylowały w granicach 35-45 mln dolarów.

blade runner 2049Fot. Materiały prasowe

Szczególnie słabo Blade Runner 2049 wypada na tle porównywalnych hitów z premierą w pażdzierniku - takich jak Grawitacja czy Marsjanin, które skasowały za weekend otwarcia po ponad 50 mln dolarów. Co jest powodem takiej sytuacji? The Hollywood Reporter próbuje winą obarczyć czas trwania filmu, kategorię R, jaka została mu nadana oraz fakt, że jest sequelem dawnego hitu, spóźnionym o wiele lat. Tak czy inaczej Blade Runner 2049 ma jeszcze szanse odrobić straty, ale w świetle faktów, szacowane zarobki w wysokości 400 mln dolarów na całym świecie wydają się być nieco na wyrost.

Zobacz również: Blade Runner 2049 - ścieżka dźwiękowa już dostępna do odsłuchu!

Blade Runner 2049 rozgrywa się trzydzieści lat po wydarzeniach z pierwszego filmu. Nowy łowca androidów, Oficer K (Ryan Gosling), członek LAPD, odkrywa tajemnicę, która może pogrążyć ludzkość w chaosie. Odkrycie K rozpoczyna misję, jaką jest odnalezienie Ricka Deckarda (Harrison Ford), pierwszego łowcy, który zaginął trzydzieści lat temu. W filmie wystąpią Ryan Gosling, Harrison Ford, Robin Wright, Dave Bautista, Ana de Armas, MacKenzie Davis, Carla Juri, Sylvia Hoeks, Jared Leto. Za reżyserię odpowiada Denis Villeneuve (Labirynt, Sicario, Nowy początek). Film trafił do polskich kin 6 paźdzerinika.

Źródło: heroichollywood.com / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Kasia Gołębiewska

Kasia Gołębiewska

Stały współpracownik

O mnie:

Fanka różnorodnej twórczości filmowej - od Lyncha, poprzez Dolana aż po Tarantino. Uwielbia festiwale filmowe, w szczególności Camerimage, który od kilku lat gości w jej rodzinnym mieście.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.