• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Ciężkie są dotychczasowe losy Hulka na wielkim ekranie. Z początku Incredible Hulk z 2008 roku miał pewien wkład w powstawanie raczkującego wtedy jeszcze MCU. Niestety, ale jak wiemy, projekt okazał się klapą pod w zasadzie każdym względem i od tamtego czasu Marvel Studios kompletnie nie potrafi znaleźć recepty na film godny zielonego potwora. Na horyzoncie pojawili się Avengers, gdzie Mark Ruffalo przebojem wdarł się do uniwersum jako nowa interpretacja Bruce'a Bannera. I wreszcie można powiedzieć, że po nieudanych zmaganiach z tą rolą najpierw Erica Bany, a następnie Edwarda Nortona, odnaleziono remedium na tę postać, która zresztą z miejsca stała się ulubieńcem fanów. Ale o filmie solowym i tak nic nie było słychać. Aż do teraz.

W trakcie wywiadu z Cinema Blend Ruffalo zdradził informacje dotyczące jego rozmów z Kevinem Feige'em na temat kontynuacji losów Hulka:

Jakiś czas temu Kevin [Feige] wziął mnie na stronę i powiedział: "Gdybyś kręcił... gdybyśmy kręcili samodzielny film o Hulku, jak by to wyglądało?". Ja mu na to, że powinno być tak, tak i tak, z kolei Feige odpowiedział "Uwielbiam to. Czemu by nie zrobić tak w przeciągu trzech kolejnych filmów Marvela, począwszy od trzeciego Thora, poprzez Avengers 3 i Avengers 4?". Odpowiedziałem, że brzmi to wspaniale, no i tak oto rozpoczęliśmy nowy projekt - opisał pokrótce spotkanie aktor.

Co jasne, z technicznego punktu widzenia trzy kolejne pojawienia się Hulka w MCU nie będą stanowić trylogii, aczkolwiek wygląda na to, że czeka nas wejście w bardziej zaawansowaną fazę tej postaci. 

Zdolność mówienia jest pierwszym symptomem rozdziału osobowości Hulka na dwie persony, i to właśnie rzecz, która interesuje mnie najbardziej. W tej chwili tak część uzyskująca świadomość jest jak pięcio-, sześcioletnie dziecko o zbliżonym do niego poziomie składnii i postrzeganiu świata. To strasznie zabawne!

Będziemy zatem świadkami poważnego rozwinięcia postaci Hulka, zbliżonego do tego, co można napotkać w komiksach. Miejmy nadzieję, że więcej miejsca dla niego w w najbliższych, arcyważnych wydarzeniach w MCU ostatecznie da nam "solówkę" Bannera pełną gębą w Fazie 4. Póki co pozostaje nam trzymać kciuki za aktualne plany. Hulk smash!

fot. Rob Keyes

Zobacz również: Kim jest Hulk? Historia superbohatera #47

Opis dystrybutora (kino) filmu Thor: Ragnarok: Thor zostaje uwięziony po drugiej stronie wszechświata. Osłabiony i pozbawiony młota musi znaleźć sposób, by powrócić do Asgardu i stawić czoła bezwzględnej i wszechpotężnej Heli oraz powstrzymać Ragnarok – "zmierzch bogów", zagładę świata i całej asgardzkiej cywilizacji. Przedtem jednak musi stanąć do gladiatorskiego pojedynku na śmierć i życie z byłym sprzymierzeńcem i członkiem drużyny Avengers — niesamowitym Hulkiem!  

Obsada produkcji: Chris Hemsworth - Bóg piorunów, Thor; Tom Hiddleston - jego przybrany brat, Loki; Mark Ruffalo - Bruce Banner aka Hulk; Idris Elba - Heimdall; Anthony Hopkins - Odyn; Cate Blanchett - owładnięta żądzą mordowania Hela; Tessa Thompson - Walkiria; Jeff Goldblum - ekscentryczny Grandmaster; Karl Urban - Skurge; a także Sam Neill i Benedict Cumberbatch jako Dr Stephen Strange.

Polska premiera filmu pt. Thor: Ragnarok została przewidziana na 25 października 2017 roku.

Źródło: screenrant.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Szymon Góraj

Szymon Góraj

Redaktor

O mnie:

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.