• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
Na pokuszenie moviesroom 1200x200

Wypłynęły interesujące informacje związane z zakończeniem jednego z nagorętszych filmów tego roku. Otóż okazuje się, że odpowiadający za scenariusz Michael Green oraz Hampton Fancher z początku planowali zwieńczyć widowisko Villeneuve'a zdecydowanie mniej optymistycznie od tego, co ostatecznie zobaczyliśmy w kinie.

Poniżej znajdują się poważne spoilery z filmu Blade Runner 2049!

Jak pamiętamy, pod sam koniec widowiska oficer K (Ryan Gosling) prawdopodobnie zmarł wskutek odniesionych wcześniej ran, z kolei Deckard (Harrison Ford) odnalazł córkę, którą w przeszłości był zmuszony porzucić. Podczas rozmowy z The Los Angeles Times Fancher zdradził, że jego wersja zakończenia oznaczałaby śmierć dla postaci Deckarda:

W moim scenariuszu Deckard ginie na końcu, jednak Green wolał utrzymać go przy życiu. Gdy ja i Ridley [Scott] po raz pierwszy rozważaliśmy nakręcenie sequela Łowcy Androidów - czyli gdzieś w okolicach 1986 roku - wpadłem na pomysł kolejnej pracy Deckarda. Muszę przyznać, że to, co wydarzyło się w mojej fantazji, było przerażające. Teraz, gdy Deckard ocalał, pomysł ten mam nadal gdzieś w głowie. Nie mam oczywiście zamiaru nikomu mówić, o co chodziło.

fot. materiały prasowe

Zobacz również: Blade Runner 2049 zawiódł box offisowe oczekiwania?

To dość oczywiste, że twórcy nie chcą wyjawiać tej idei, zwłaszcza biorąc pod uwagę potencjalnej kontynuacji (w końcu sama historia daleka jest od zakończenia), przez co to wszystko może zostać jeszcze wykorzystane w nieokreślonej przyszłości. 

Blade Runner 2049 rozgrywa się trzydzieści lat po wydarzeniach z pierwszego filmu. Nowy łowca androidów, Oficer K (Ryan Gosling), członek LAPD, odkrywa tajemnicę, która może pogrążyć ludzkość w chaosie. Odkrycie K rozpoczyna misję, jaką jest odnalezienie Ricka Deckarda (Harrison Ford), pierwszego łowcy, który zaginął trzydzieści lat temu. W filmie wystąpią Ryan Gosling, Harrison Ford, Robin Wright, Dave Bautista, Ana de Armas, MacKenzie Davis, Carla Juri, Sylvia Hoeks, Jared Leto. Za reżyserię odpowiada Denis Villeneuve (Labirynt, Sicario, Nowy początek). Film trafił do polskich kin 6 paźdzerinika.

Źródło: heroichollywood.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Szymon Góraj

Szymon Góraj

Redaktor

O mnie:

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.