[SPOILER] Blade Runner 2049 miał mieć mroczniejsze zakończenie!

Wypłynęły interesujące informacje związane z zakończeniem jednego z nagorętszych filmów tego roku. Otóż okazuje się, że odpowiadający za scenariusz Michael Green oraz Hampton Fancher z początku planowali zwieńczyć widowisko Villeneuve’a zdecydowanie mniej optymistycznie od tego, co ostatecznie zobaczyliśmy w kinie.

Poniżej znajdują się poważne spoilery z filmu Blade Runner 2049!

Jak pamiętamy, pod sam koniec widowiska oficer K (Ryan Gosling) prawdopodobnie zmarł wskutek odniesionych wcześniej ran, z kolei Deckard (Harrison Ford) odnalazł córkę, którą w przeszłości był zmuszony porzucić. Podczas rozmowy z The Los Angeles Times Fancher zdradził, że jego wersja zakończenia oznaczałaby śmierć dla postaci Deckarda:

W moim scenariuszu Deckard ginie na końcu, jednak Green wolał utrzymać go przy życiu. Gdy ja i Ridley [Scott] po raz pierwszy rozważaliśmy nakręcenie sequela Łowcy Androidów – czyli gdzieś w okolicach 1986 roku – wpadłem na pomysł kolejnej pracy Deckarda. Muszę przyznać, że to, co wydarzyło się w mojej fantazji, było przerażające. Teraz, gdy Deckard ocalał, pomysł ten mam nadal gdzieś w głowie. Nie mam oczywiście zamiaru nikomu mówić, o co chodziło.

Zobacz również: Blade Runner 2049 zawiódł box offisowe oczekiwania?

To dość oczywiste, że twórcy nie chcą wyjawiać tej idei, zwłaszcza biorąc pod uwagę potencjalnej kontynuacji (w końcu sama historia daleka jest od zakończenia), przez co to wszystko może zostać jeszcze wykorzystane w nieokreślonej przyszłości. 

Blade Runner 2049 rozgrywa się trzydzieści lat po wydarzeniach z pierwszego filmu. Nowy łowca androidów, Oficer K (Ryan Gosling), członek LAPD, odkrywa tajemnicę, która może pogrążyć ludzkość w chaosie. Odkrycie K rozpoczyna misję, jaką jest odnalezienie Ricka Deckarda (Harrison Ford), pierwszego łowcy, który zaginął trzydzieści lat temu. W filmie wystąpią Ryan Gosling, Harrison Ford, Robin Wright, Dave Bautista, Ana de Armas, MacKenzie Davis, Carla Juri, Sylvia Hoeks, Jared Leto. Za reżyserię odpowiada Denis Villeneuve (Labirynt, Sicario, Nowy początek). Film trafił do polskich kin 6 paźdzerinika.

Źródło: heroichollywood.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?