• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Scenarzysta Gwiazd naszych wina i X-Men: The New Mutants, czyli Josh Boone został zatrudniony w celu napisania tekstu do wielkoekranowej adaptacji kolejnej powieści Stephena Kinga, lecz tym razem sporządzonej wspólnymi siłami z Peterem Straubem, a chodzi tutaj o Talizman. Takie rewelacje podał niedawno portal Variety. Powieść została wydana w 1984 roku. Rok później doczekała się nominacji do Nagrody Locusa oraz World Fantasy. Warto tutaj dodać, że obaj panowie sporządzili sequel omawianej powieści, który zatytułowany był Czarny dom. Książka została wydana w 2001 roku. Podobno trwają pracę nad trzecią powieścią należącą do tej interesującej serii. Adaptacją Talizmanu zajmie Amblin Entertainment, który pierwotnie planował stworzyć telewizyjną serię. Produkcją zajmie się Frank Marshall razem z Michaelen Wrightem.

Zobacz również: Love, Simon - Nick Robinson na plakacie adaptacji powieści dla młodzieży!

Oficjalny opis książki jest następujący:

Jack Sawyer, dwunastoletni syn chorej na raka aktorki, wyjeżdża wraz z nią z Kalifornii do opustoszałego miasteczka letniskowego w New Hampshire. Jack nie chce dopuścić do świadomości choroby matki. Poznaje starego Murzyna, dozorcę wesołego miasteczka, który ujawnia mu zdumiewającą prawdę. W równoległym do naszego świecie, zwanym Terytoriami, Dwójniczka jego matki, Laura DeLoessian, również jest śmiertelnie chora. Tylko Jack może uratować obydwie kobiety – jeśli pójdzie na drugi koniec kontynentu, gdzie w groźnym, pełnym zła czarnym hotelu znajduje się Talizman o uzdrawiającej mocy. Jack rusza więc na heroiczną wyprawę przeskakując między dwoma światami, przeżywając niesamowite przygody, poznaje wrogów i przyjaciół. Przede wszystkim jednak dorasta i staje się godnym Talizmanu. Jego wyprawa ma jeszcze bardziej doniosłe znaczenie, niż sobie pierwotnie wyobrażał.

Boone miał już okazję sporządzić scenariusz do powieści Kinga zatytułowanej Bastion, ale projekt został wstrzymany. Ponadto mistrz grozy zatrudnił rzeczonego pana do opracowania tekstu pod Przebudzenie, które obecnie znajduje się w fazie rozwoju.

Źródło: ComingSoon.net; opis książki zaczerpnięto z Prószyński i S-ka / Ilustracja wprowadzenia - materiały prasowe; imdb.com

 

Wiesz, co z tym zrobić


Bartosz Kęprowski

Bartosz Kęprowski

Redaktor

O mnie:

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.