• Zaloguj się
 • Zarejestruj
 • Połącz z Facebook
Na pokuszenie moviesroom 1200x200

O marnym wyniku Blade Runnera 2049 w box office wiedzą już wszyscy. Choć film nie trafił jeszcze co prawda na tak wielki rynek, jakim jest rynek chiński, to niecałe 33 mln dolarów w weekend otwarcia na pewno nie spełniło oczekiwań dystrybutorów, producentów i samych twórców. Szczególnie jednego z tych ostatnich ta porażka zabolała najmocniej. A tym kimś był oczywiście sam reżyser, Dennis Villeneuve. I ten żal postanowił on ubrać w słowa w ostatnim wywiadzie z portalem Vulture. Oczywiście nie rozkleił się on jak Harvey Keitel w Złym poruczniku, ale ewidentnie nie chciał zawieść oczekiwań producentów:

Nie jestem arogantem. Wielu ludzi wyłożyło wiele pieniędzy na to, bym mógł zrobić coś takiego jak Blade Runner. Zaufali mi, zaoferowali mnóstwo swobody, stali się moimi przyjaciółmi. Nic dziwnego zatem, że chciałem, aby ten film odniósł sukces. Przeszliśmy wspólnie długą drogę i nigdy umyślnie nie naraziłbym ich na stratę pieniędzy. 

blade3Fot. kadr z filmu Blade Runner 2049 / Uczmy się kochać Blade Runnera, tak rzadko Hollywood chadza w tę stronę

Powstaje zatem pytanie, gdzie byli wtedy ro... Kto zawinił i dlaczego? Wiele wskazuje tu na winę samej wytwórni Warner Bros., która dość mocno dawkowała sens filmu w zapowiedziach i zwiastunach. Co prawda to nie na wysypie przedpremierowych informacji powinien opierać się sukces produkcji, ale w czasach, w których Disney i jego filie (Marvel, Lucasfilm) ujawniają nam w zasadzie całą fabułę na kilka miesięcy przed kinowym debiutem, to o czym my mówimy... 

Źródło: vulture.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

 

Wiesz, co z tym zrobić


Tomasz Małecki

Tomasz Małecki

Redaktor

O mnie:

Najbardziej tajemniczy członek redakcji. Nikt nie wie, w jaki sposób dorwał status redaktora współprowadzącego dział publicystyki i prawej ręki rednacza. Ciągle poszukuje granic formy. Święta czwórca: Dziga Wiertow, Fritz Lang, Luis Bunuel i Stanley Kubrick.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.
 • Ten komentarz jest nie opublikowany
  Did · 4 miesięcy temu
  Szkoda... gdyby Blade Runner odniósł finansowy sukces istniała by iskra nadzieji ze wytwórnie zaczęły by wykładać hajs na produkcję w nieco bardziej klasycznym, namacalnym stylu w realizowaniu filmów a nie jak to w dzisiejszych czasach bywa wiele filmów z gatunku s-f jest wręcz przytłaczająco sztuczna, plastikowa... ach.... wielka szkoda....
  • Ten komentarz jest nie opublikowany
   Markin · 4 miesięcy temu
   Blade Runner 2049 trafił po prostu na bardzo kiepski okres premierowy. Zazwyczaj takie super produkcje wychodziły gdzieś na świeta ... ale na świeta wychodzi już Star Wars więc odpada. Myśle że gdyby premiera Blade Runnera 2049 nie byłaby tak przeciągana w czasie i założmy pojawiłaby się w kinach jakoś przed wakacjami, mogłoby być lepiej. Poza tym mam wrażenie że marketing mocno zawalił. Trailery które były prezentowane mogły tylko zachwycić prawdziwych fanów serii, paradoksalnie nie posiadały efektu WOW który mógłby przyciągnąć widownie. Już sama kategoria wiekowa wpłynęła na sprzedaż, od 16 i sprzedaż mogłaby być większa. Mimo że czekałem na premiere miesiącami nie sądziłem że film wychodzi właśnie w październiku. Nowi, którzy z tą serią mogli nie być zaznajomeni po prostu sobie odpuścili.
 • Ten komentarz jest nie opublikowany
  Hiron · 4 miesięcy temu
  Jest jeszcze zbyt wcześnie, aby mówić o porażce. Trzeba jednak przyznać, że marketing, trailery i materiały były zbyt marne lub mocno okrojone, aby trafić do widza, szczególnie młodego, który nie widział pierwowzoru, z niezapomnianą rolą Forda i Hauera. Młode pokolenie mogło nie zrozumieć, że może być to fantastyczna historia osadzona w ciekawej, innej od marvelowskich "przyszłości". To gatunek i historia, które należy pokazywać w nowych produkcjach, zamiast faszerowania widzów super-bohaterami komiksów. Marketing wytwórni i dystrybucji powinien dostać po uszach za spapraną robotę.

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.