Matt Damon i Ben Affleck wyprodukują film kryminalny osadzony w połowie XIX wieku!

Wiedzieliście, że Matt Damon i Ben Affleck przyjaźnią się? Obaj dorastali w Bostonie oraz wystąpili w Buntowniku z wyboru. Popularni aktorzy znają się już od ponad 40 lat… Teraz stworzą wraz z Jennifer Todd film pod tytułem The Shadows, który będzie opowiadał o pierwszych detektywach w Stanach Zjednoczonych. Scenariuszem produkcji zajmie się Chris Bremner. 

Akcja produkcji będzie dziać się w Bostonie w 1846 roku. Miasto, które coraz szybciej się rozwijało, posiadało zaledwie 30 policjantów i 150 funkcjonariuszy patrolujących, którzy nie byli w stanie zmniejszyć czające się na ulicach niebezpieczeństwo. Burmistrz Bostonu, Josiah Quincy Jr. oraz Rada Miasta postanowili stworzyć grupę policjantów, którzy mieli zajmować się badaniem skomplikowanych przestępstw oraz infiltrowaniem kryminalnej przestępczości, która znakomicie się ukrywała. Zespół ten ochrzczono policją detektywistyczną, do której przylgnął przydomek Cienie.

damonaffleck 131010211300

Zobacz również: Pomniejszenie – zobacz pełny zwiastun filmu sci-fi z Mattem Damonem!

Jak dobrze wiemy, wiek XIX to czas wielkich detektywów. Wtedy powstała postać Sherlocka Holmesa wykreowana przez Artura Conana Doyle’a. XIX wiek często jest także wybierany jako tło historyczne zagadek historycznych, m.in. detektywa Murdocha. Ciekawe jest, jak Damon i Affleck przedstawią losy pierwszych detektywów. Czy poczujemy klimat tamtych lat? Z pewnością dowiemy się więcej na temat produkcji już niedługo.

Źródło: comingsoon.net/ Ilustracja wprowadzenia: etonline.com/

Redaktor

Interesuję się literaturą i filmem. Sięgam po różnorodne gatunki, najczęściej po skandynawskie kryminały (Kurt Wallander, Harry Hole). Fanka Harry'ego Pottera i Sherlocka Holmesa.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?