Liga sprawiedliwosci

Jim Carrey poczuł death metal! Zobacz dotąd niepublikowane zdjęcia z planu Ace Ventura: Psi detektyw!

Dying Fetus, Napalm Death, Cannibal Corpse – słysząc te nazwy, przed oczyma macie zapewne brudnego, długowłosego, bladoskórego tłuściocha, ubranego w koszulki swoich ulubionych metalowych zespołów i pogującego na gigach w 20-letnich, ani razu nie czyszczonych, glanach… Albo możecie też ujrzeć wtedy Jima Carreya. Tak, słynny aktor i od niedawna malarz niejednokrotnie dawał znać o swojej pobocznej pasji, jaką jest muzyka. Prawdziwa muzyka. W wywiadach wychwalał bogactwo dźwięków wydobywających się ze strun głosowych death metalowych wokalistów, dynamikę utworów przezeń prezentowanych i silne, prospołczene przesłania ich tekstów. Słynna stała się wypowiedź gloryfikująca ten drugi, grindcore’owy band, ale chyba największy hołd złożył on w kierunku bogów gatunku. W kierunku Cannibal Corpse. Wszyscy pamiętacie zapewne sekwencję z filmu Ace Ventura: Psi detektyw, gdzie podczas prowadzenia rutynowego śledztwa nasz tytułowy bohater trafia na salę koncertową, wypełnioną młodocianą energią muzyków z Buffalo. Sam Ace po chwili chwyta bakcyla i nieśmiało acz skutecznie dołącza do wspólnej zabawy. No a w nieco późniejszej sekwencji (i ostatecznie usuniętej z końcowej wersji produktu) już całkowicie daje się ponieść tłumowi…

https://www.youtube.com/watch?time_continue=44&v=8dM_TN7I5m8

https://www.youtube.com/watch?time_continue=44&v=eWymXgST_sA

I możecie sobie myśleć, że to wszystko miało charakter prześmiewczy, karykaturalny, humorystyczny, ale takie przeświadczenie zrujnują wam świeżo co udostępnione zdjęcia z planu filmowego. Na nich widać bowiem, że Jim Carrey mocno zakumplował się z muzykami Cannibal Corpse. I zresztą ze wzajemnością. Po latach sami wspominali, że to właśnie dzięki Ace Venturze ich kariera nabrała rozpędu, a dziś są rozpoznawali nie tylko w wąskim gronie metalowych zapaleńców. Tak więc jeśli jesteście początkującymi grajkami i nuży was garażowe brzdękanie, to migiem sprawdzajcie nad czym teraz pracuje Jim Carrey! Może i was wypromuje!

ace ventura rob

Cannibal and Jim

rob and jim

P.S. łapcie słynny wywiad na temat Napalm Death:

https://www.youtube.com/watch?v=T9rdQdz7WRA

Źródło: metalinjection.net / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Najbardziej tajemniczy członek redakcji. Nikt nie wie, w jaki sposób dorwał status redaktora współprowadzącego dział publicystyki i prawej ręki rednacza. Ciągle poszukuje granic formy. Święta czwórca: Dziga Wiertow, Fritz Lang, Luis Bunuel i Stanley Kubrick.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta