Liga sprawiedliwosci

Reżyser New Mutants chciałby nakręcić sequele o Karmie i Warlocku! Powstanie filmowa trylogia?

Większość postaci, które pojawią się w filmie X-Men: New Mutants będą doskonale znani fanom komiksów, lecz przeciętny widz może nie kojarzyć bohaterów nie powiązanych z żadnym z dotychczas emitowanych filmów z uniwersum X-Menów. W wywiadzie dla IGN, reżyser Josh Boone nie wyjawił, czy w filmie wystąpi Cyklop czy Storm, ale potwierdził, że jego obraz będzie współgrał zwcześniejszymi filmami o mutantach:

Nie mogę… Są pewne rzeczy, o których nie mogę rozmawiać. Jedyne co mogę rzec, to fakt, że jest to obraz powiązany i stanowiący część uniwersum X-Menów. Wraz z pojawianiem się kolejnych filmów, nadal będzie w tym świecie uwzględniany.

Boone także wskazuje na obecność w kolejnych produkcjach postaci ze świata New Mutants, które nie pojawią się w nadchodzącym filmie:

W każdym materiale wideo narzeka się na postacie, które nie wystąpią w filmie. Powiem tylko, że zamierzamy wprowadzić nowych bohaterów w kolejnych produkcjach. Postacie takie jak Karma i Warlock zostaną uwzględnione w przyszłych projektach.

Najciekawsze jednak wydaje się to, że już wcześniej planowano powstanie trylogii filmowej wokół jednej linii fabularnej, o czym wspomina reżyser w wywiadzie. Stworzenie kolejnych odsłon będzie najprawdopodobniej zależało od decyzji wytwórni i sukcesu X-Men: New Mutants:

Otrzymaliśmy od wytwórni Fox trylogię, która opiera się na tym, co stworzył Sienkiewicz i w zasadzie zawarto tu rzeczy pochodzące z późniejszych zeszytów komiksowych z lat 80. To będą filmy grozy i każdy z nich będzie jedyny w swoim rodzaju. Następna część okaże się kompletnie innym horrorem. Naszym zadaniem było zbadanie gatunku przez pryzmat produkcji opartych na historiach obrazkowych i co za tym idzie, chcieliśmy stworzyć własny rodzaj filmu grozy. Czerpaliśmy nawet z wielkich wydarzeń, które tak bardzo pokochaliśmy w komiksach.

https://www.youtube.com/watch?v=bu9e410C__I

Zobacz również: X-Men: The New Mutants – nowi mutanci nadchodzą! Pierwszy zwiastun filmu

X-Men: The New Mutants prawdopodobnie opowiadać będzie o grupie nastoletnich mutantów próbujących zrozumieć swoje wyjątkowe zdolności. Będzie to adaptacja serii komiksowej Marvela o tym samym tytule autorstwa Chrisa Claremonta i Boba McLeoda z 1982 roku.

Obsada: Anya Taylor-Joy jako Magik, Maisie Williams jako Wolfsbane, Henry Zaga jako Sunspot, Charlie Heaton jako Cannonball, Blu Hunt jako Moonstar i Alice Braga w roli Cecilii Reyes.

Josh Boone zajmie się nie tylko reżyserią ale również scenariuszem we współpracy z Knate Lee, Scott Neustadter oraz Michael H. Weber. Produkcją widowiska kieruje Simon Kinberg. 

Źródło: Heroic Hollywood / Ilustracja wprowadzenia: ReleaseSoon

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta