• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
Na pokuszenie moviesroom 1200x200

Amerykańska Akademia Wiedzy i Sztuki Filmowej, która corocznie przyznaje Oscary, zwołała specjalne zebranie, podczas którego podjęto decyzję o odebraniu z natychmiastowym skutkiem dożywotniego członkowstwa i wydaleniu ze swojego grona Harveya Weinsteina. Jest to pokłosie artykułu w New York Times ujawniającego długą listę przestępstw seksualnych producenta filmowego oraz wyznań kolejnych pokrzywdzonych osób.

 weinstein oscar

Zobacz również: Od Ridleya Scotta do Zacka Snydera. Filmy zrehabilitowane w wersji reżyserskiej

Jest to drugi przypadek w 90-letniej historii Akademii, gdy jej członek zostaje wyrzucony. Wcześniej spotkało to Carmine Caridi, gdy okazało się, że przeznaczone dla aktora kopie filmu trafiły do Internetu. W mediach zwraca się uwagę, że to bezprecedensowa decyzja, ale z drugiej strony nie powinna zaważyć na losie innych członków gremium takich jak:  Roman Polański, Bill Cosby czy Mel Gibson.

Harvey Weinstein razem ze swoim bratem Bobem założyli wytwórnię Miramax oraz studio filmowe The Weinstein Company. Wyprodukował między innymi filmy Quentina Tarantino oraz trylogię Władcy Pierścieni. Sygnowane jego nazwiskiem produkcje zgarnęły 81 Oscarów oraz zebrały 341 nominacji do tej nagrody, a. według wyliczeń podczas ceremonii dziękowano mu częściej niż Bogu.

Źródło: hollywoodreporter.com / ilustracja wprowadzenia: youtube.com/kadr z wywiadu: Harvey Weinstein: 'I'm still the underdog'

 

Wiesz, co z tym zrobić


Konrad Stawiński

Konrad Stawiński

Dziennikarz

O mnie:

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i prowadzi bloga "Salonik filmowy". Kontakt: [email protected]


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.