the old guard background Advertisement

Nicolas Winding Refn zakłada własną platformę streamingową!

„I don’t want to be like them. They want to be like me” – słowa wypowiadane przez jedną z bohaterek filmów Nicolasa Windinga Refna nabierają w tym momencie nowego znaczenia. Oto Duńczyk, reżyser z przyszłości, pogromca Dogmy oraz meloman i neonman w jednym, zakłada własną platformę streamingową o nazwie byNWR.com. Jaki jest cel tegoż przedsięwzięcia? Rozpowszechnianie odnowionych, odrestaurowanych i prezentowanych w przystępnej formie klasyków kina kultowego, niezależnego, awangardowego i zawierającego w swojej nazwie gatunkowej litery od B do Z. Co więcej, na serwerach niniejszego serwisu wylądują nie tylko „oglądalne” kopie filmowe, ale również krytyczne opracowania, eseje, artykuły, a nawet fotografie. Część z nich pochodzić będzie z prywatnych zasobów Refna, gromadzonych od lat w jego kinofilskiej piwnicy. 

 cannes2016 critique review neon demon film nicolas winding refn

Zobacz również: Czy Love i Neon Demon to autorskie arcydzieła nowej epoki?

Co jednak powinno nas zaciekawić najbardziej to fakt, że wszystkie materiały udostępnione na byNWR.com będą nieodpłatne. Każdy pojedynczy film, tekst, zdjęcie zostanie oddany do naszych rąk bez żadnych kosztów ani osób pośredniczących. Brzmi to fantastycznie? Owszem, ale własnie taką deklarację złożył reżyser podczas swojej wizyty na Lumiere Film Festival w Lyonie. Serwis rusza w lutym przyszłego roku, ale już teraz możecie go odwiedzić, aby poznać oficjalny statut i zasady funkcjonowania z niego wynikające. No i oczywiście, aby zapisać się na równie nieodpłatną subskrypcję. Na co jeszcze więc czekacie? 

Źródło: indiewire.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Najbardziej tajemniczy członek redakcji. Nikt nie wie, w jaki sposób dorwał status redaktora współprowadzącego dział publicystyki i prawej ręki rednacza. Ciągle poszukuje granic formy. Święta czwórca: Dziga Wiertow, Fritz Lang, Luis Bunuel i Stanley Kubrick.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?