Riz Ahmed zostanie Hamletem? Netflix już prowadzi rozmowy!

Stare, aktorskie przysłowie mówi, że spełnienie nadejdzie tylko wtedy, gdy do swojej kariery doda się udział w szekspirowskim widowisku. A jeśli jest się dodatkowo aktorem brytyjskim, to jest to wręcz mus. Riz Ahmed nie zamierza zatem odkładać tego obowiązku w czasie i już odkurza domowe przekłady angielskiego dramaturga. A tak przynajmniej donosi portal The Hollywood Reporter, który zdążył obsadzić aktora w netflixowej wersji słynnego Hamleta

rs 248568 riz ahmed night of interview

Hamlet Netflixa będzie jednak różnił się od oryginału jedną istotną rzeczą. Jego akcja zostanie bowiem osadzona we współczesnym Londynie, a sam Hamlet nie będzie zmagał się z problemami egzystencjalnymi, lecz z niepokojami ekonomicznymi oraz politycznymi. Tym bardziej adekwatna wydaje się tu być kandydatura Riza Ahmeda – Brytyjczyka z urodzenia, ale Pakistańczyka z pochodzenia.

O samym Hamlecie póki co wiemy niewiele, choć możemy być pewni, że otrzymamy produkcję z najwyższej półki. Za scenariusz odpowiadać będzie wszakże Mike Lesslie, który w 2015 roku sporządził skrypt do filmowego Makbeta. A jak dobrze pamiętamy, scenariusz Makbeta był jedną z niewielu rzeczy, które w tym filmie zagrały tak, jak zagrać miały. 

Źródło: thr.com / Ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Łotr 1. – Gwiezdne wojny

Redaktor

Najbardziej tajemniczy członek redakcji. Nikt nie wie, w jaki sposób dorwał status redaktora współprowadzącego dział publicystyki i prawej ręki rednacza. Ciągle poszukuje granic formy. Święta czwórca: Dziga Wiertow, Fritz Lang, Luis Bunuel i Stanley Kubrick.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?