• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Wielu uważa drugą część nolanowskiej trylogii o Batmanie za najlepszy film superhero w historii. Jeszcze więcej stawia go w ścisłej czołówce. Nie dziwne zatem, że echo po nim nadal nie milknie. Niedawno Christian Bale wypowiedział się w kwestii związanej z jedną z najciekawszych scen tego widowiska - mianowicie moment przesłuchania Jokera przez tytułowego superherosa. Bez wątpienia doszło wtedy do jednego z najciekawszych starć na linii złoczyńca-protagonista w historii rozrywkowego kina. Podczas rozmowy z THR Bale opowiadał o tym, jak Heath Ledger chciał, żeby uderzenia w trakcie sceny były prawdziwe.

Jak widzieliście na ekranie, Batman zaczyna bić Jokera, gdzieś w trakcie uświadamiając sobie, że to nie jest zwyczajny przeciwnik, a to dlatego, że im większe zbiera baty, tym bardziej zdaje się go to bawić. Heath zachowywał się na planie w dość podobny sposób. Zaczynał mnie podpuszczać. Mówiłem mu, że nie będę go bił naprawdę, a całość wyglądać będzie tak czy inaczej jak prawdziwa. On się na to nie zgadzał, wciąż zachęcając do nieudawanego przesłuchania. Zaczął się rzucać na bok, aż taflowe ściany na planie zaczęły się nieco rozpadać. Jego oddanie roli było całkowite.

fot. materiały prasowe

Kolejny więc raz pozostaje nam ubolewać, że wskutek tragicznej śmierci Ledgera nie doszło do dalszej jego współpracy z Bale'em, która zapewne była kwestią czasu - w końcu Joker nie zginął i mógłby pojawić się w trzeciej części trylogii. Bo czego by nie powiedzieć, ale chemia pomiędzy tymi panami była niesamowita.

Źródło: screenrant.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Szymon Góraj

Szymon Góraj

Redaktor

O mnie:

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.