Mroczny Rycerz – Christian Bale naprawdę uderzył Heatha Leadgera!

Wielu uważa drugą część nolanowskiej trylogii o Batmanie za najlepszy film superhero w historii. Jeszcze więcej stawia go w ścisłej czołówce. Nie dziwne zatem, że echo po nim nadal nie milknie. Niedawno Christian Bale wypowiedział się w kwestii związanej z jedną z najciekawszych scen tego widowiska – mianowicie moment przesłuchania Jokera przez tytułowego superherosa. Bez wątpienia doszło wtedy do jednego z najciekawszych starć na linii złoczyńca-protagonista w historii rozrywkowego kina. Podczas rozmowy z THR Bale opowiadał o tym, jak Heath Ledger chciał, żeby uderzenia w trakcie sceny były prawdziwe.

Jak widzieliście na ekranie, Batman zaczyna bić Jokera, gdzieś w trakcie uświadamiając sobie, że to nie jest zwyczajny przeciwnik, a to dlatego, że im większe zbiera baty, tym bardziej zdaje się go to bawić. Heath zachowywał się na planie w dość podobny sposób. Zaczynał mnie podpuszczać. Mówiłem mu, że nie będę go bił naprawdę, a całość wyglądać będzie tak czy inaczej jak prawdziwa. On się na to nie zgadzał, wciąż zachęcając do nieudawanego przesłuchania. Zaczął się rzucać na bok, aż taflowe ściany na planie zaczęły się nieco rozpadać. Jego oddanie roli było całkowite.

Kolejny więc raz pozostaje nam ubolewać, że wskutek tragicznej śmierci Ledgera nie doszło do dalszej jego współpracy z Bale’em, która zapewne była kwestią czasu – w końcu Joker nie zginął i mógłby pojawić się w trzeciej części trylogii. Bo czego by nie powiedzieć, ale chemia pomiędzy tymi panami była niesamowita.

Źródło: screenrant.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?