• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
Na pokuszenie moviesroom 1200x200

Morgan Freeman ma bogatą historię, jeśli chodzi o odgrywanie polityków w filmach trafiających na srebrne ekrany. Podczas gdy większość z nich jest zwyczajnie postaciami fikcyjnymi skrojonymi przez scenarzystów na potrzeby określonego obrazu, to zdarzyło mu się też wcielić w takie osobistości jak Nelson Mandela. Po co to mówię? Otóż najnowszy film Freemana to produkcja biograficzna o tytule Powell, która skupi się na byłym sekretarzu stanu o imieniu Colin Powell. Zainteresowani omawianym projektem?

MV5BMTc0ODY4MDMxNl5BMl5BanBnXkFtZTgwMDk1MzI5MTI. V1 SX1500 CR001500999 AL Fot.: Atsushi Nishijma; Warner Bros. Entertainment Ic

Zobacz również: I know This Much Is True - Hulk jako bracia bliźniacy w serialowej adaptacji bestsellera Wally'ego Lamba?

Reginald Hudlin, którego dopiero co wysmażony Marshall również idealnie wpisuje się w biograficzno-polityczną formułę, zajmie się reżyserią Powella na podstawie scenariusza Eda Whitwortha z 2011 roku, który trafił swego czasu na tzw. Czarną Listę.

Historia znamienitego polityka jest naprawdę warta opowiedzenia i poświęconego nań czasu. Zatem Powell był poważanym generałem armii amerykańskiej, który został zrekrutowany przez Biały Dom George'a W. Busha. Bohater objął wówczas stanowisko sekretarza stanu. Warto tutaj dodać, że Powell był pierwszym Afroamerykaninem, który dostąpił tak wielkiego zaszczytu. Ponadto świeżo upieczony polityk początkowo sprzeciwiał się inwazji Stanów Zjednoczonych na Irak, lecz wdał się nieco bardziej militarne i wojenne dialogi wewnątrz administracji, jak również zaprezentował sprawę wojny Narodom Zjednoczonym. Następnie przyznał, iż przemowa, oparta na dowodach potwierdzających obecność irackiej broni masowego rażenia, co zostało szybko obalone, było najciemniejszym punktem w jego karierze. Scenariusz Whitwortha obejmie karierę Powella uwzględniając ten niesławny dla bohatera moment.

Finansowaniem filmu zajmuję Hyde Park Entertainment. Freeman również podjął się produkcji omawianego dzieła.

Źródło: EMPIRE / Ilustracja wprowadzenia - Lewis Jacobs; Broad Green Pictures

 

Wiesz, co z tym zrobić


Bartosz Kęprowski

Bartosz Kęprowski

Redaktor

O mnie:

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.