Twój Vincent hitem we włoskich kinach

Twój Vincent ma zaplanowaną dystrybucję w ponad 130 krajach. We włoskich kinach pojawil się 16 października i z miejsca stał się frekwencyjnym przebojem.

Widzowie na Pólwyspie Apenińskim tłumnie zawitali na seansach polsko-brytyjskiej animacji. Film Doroty Kobieli oraz Hugh Welchmana w ciągu 3 dni wyświetlania zarobił ponad 1,3 miliona dolarów (frekwencja ok. 120 000 osób). W Polsce film ożywiający obrazy Vincenta van Gogha i prezentujący śledztwo w sprawie śmierci malarza trafił do kin 6 października i do tej pory obejrzało go 156 tysięcy widzów. 

Zobacz również: Najlepsze filmy animowane dla dorosłych

Twój Vincent to pierwsza pełnometrażowa animacja malarska, która zachwyca widzów na całym świecie. Każda z 65 000 klatek filmu została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, Na ekranie pojawiają się Saoirse Ronan, Chris O’Dowd, John Sessions, Aidan Turner, Helen McCrory, Robert Gulaczyk. W polskiej wersji głosy podkładają Józef Pawłowski, Jerzy Stuhr, Maciej Stuhr, Danuta Stenka, Olga Frycz, Zofia Wichłacz, Robert Więckiewicz, Jerzy Bończak.

https://www.youtube.com/watch?v=1n1RFgapVq0

Opis dystrybutora:  27 lipca 1890 r. szczupła postać idzie po zmierzchu chwiejnym krokiem senną ulicą francuskiego miasteczka Auvers. Mężczyzna nie ma nic przy sobie; dłonie przyciska do świeżej rany postrzałowej, z której sączy się krew. To Vincent van Gogh – wówczas mało jeszcze znany artysta, dziś uznawany za jednego z największych malarzy na świecie. O jego tragicznej śmierci wiadomo od dawna, jednak nadal nie jest jasne, jak i dlaczego doszło do śmiertelnego postrzału. Twój Vincent opowiada właśnie tę historię – odkrywa okoliczności tajemniczej śmierci artysty. Czy na pewno popełnił samobójstwo? Co się wydarzyło przez 6 tygodni od ostatniego listu van Gogha, w którym pisał, że czuje się dobrze i jest zupełnie spokojny?

Źródło: pisf.pl / ilustracja wprowadzenia: Next Film

Dziennikarz

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?