• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

 

Miesiąc i dwa dni. Tyle czasu dzieli nas od piątku 24 listopada, czyli daty w której w kinach pojawi się najnowszy twór Pixar Animation Studios, Coco. Są jednak szczęśliwcy, którzy bajkę Lee Unkricha, reżysera Toy Story 3, już widzieli. Miało to miejsce podczas wczorajszego pokazu w miejscowości Morelia w Meksyku. Nie tylko widzieli, ale również zdążyli wydać opinię. Dwa najpopularniejsze serwisy agregujące internetowe recenzje doliczyły się już czterech tekstów na temat nowego tworu studia z Emeryville, Metacritic.com wyciągnał z nich średnią 82/100, natomiast Rotten Tomatoes czeka na nieco więcej tekstów. Poniżej możecie przeczytać, co o produkcji sądzą wspomniani recenzenci.

Zobacz również: Dzieciak rządzi - recenzja animacji Dreamworks

Królowie animacji znów pokazali, jak świadomość historii i wizualne fajerwerki są najlepszymi partnerami w dzisiejszym kinie. - Rober Abele, TheWrap

Możecie się spokojnie zakładać, że publiczność oszaleje na punkcie Coco. - Michael Rechtshaffen, THR

Wyróżnia się na tle innych dzieł studia. - Peter Debruge, Variety

Słodkie i sentymentalne, jednak nie do końca angażujące kino. - Tim Grierson, Screen International

Coco to wielopokoleniowa opowieść na temat potęgi rodziny, w której widzowie zobaczą zarówno bohaterów ze świata żywych, jak i tych, co odeszli do krainy umarłych.

Pomimo istniejącego od pokoleń zakazu praktykowania muzyki, Miguel (debiutant Anthony Gonzalez) marzy, by zostać docenianym przez rzesze artystą, takim, jak jego idol, Ernesto de la Cruz (Benjamin Bratt). Desperacko próbując udowodnić swój talent, chłopiec trafia do zachwycającej i mieniącej się przeróżnymi barwami Krainy Umarłych, co następuje w wyniku łańcucha dość dziwnych i zarazem zaskakujących zdarzeń. Po drodze bohater spotyka uroczego naciągacza, Hectora (Gael García Bernal). Łącząc siły, wyruszają w wspaniałą podróż, której celem okazuje się odkrycie prawdziwej historii rodziny Miguela.

źródło: Metacritic, Rotten Tomatoes / ilustracja wprowadzenia: Pixar

 

Wiesz, co z tym zrobić


Łukasz Kołakowski

Łukasz Kołakowski

Dziennikarz

O mnie:

Z zawodu publicysta. W redakcji Movies Room recenzuje filmy już od 2015 roku. Uwielbia produkcje Pixara, "Wesele" Smarzowskiego i Breaking Bad. Kontakt pod [email protected] Twitter: xkolek1


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.