Liga sprawiedliwosci

Taika Waititi nie widzi siebie jako reżysera Gwiezdnych Wojen!

Thor: Ragnarok zbiera jak dotąd bardzo pozytywne opinie tak od krytyków, jak i widzów. Spory wpływ ma na to świeże podejście, jakim obdarzył produkcję siedzący za sterami reżysera Taika Waititi. Już teraz mówi się o tym, że Warner Bros. ma go zatrudnić do pracy nad adaptacją klasyki anime – Akirą

Twórca i jeden z głównych aktorów Co robimy w ukryciu niedawno żartował na Twitterze o tym, jak to Lucasfilm lubuje się w zwalnianiu reżyserów. Sprostował tamte słowa w trakcie wywiadu z New York Timesem:

Ta konkretna franczyza wydaje się być niespecjalnie dla mnie. 

Zasadniczo te słowa nie powinny nikogo dziwić, jako że na planie najnowszego filmu Marvela Waititi miał dość dużo swobody. 

Potrzebują nowości, innego sposobu opowiadania historii… Cała ta praca z aktorami, dopracowywanie różnych rzeczy – właśnie to jest czymś, co chcę robić.

Koniec końców, styl tego twórcy ma w sobie mnóstwo elementów improwizacyjnych – a to zwyczajnie nie pasuje do aktualnej polityki preferowanej przez włodarzy uniwersum Gwiezdnych Wojen. Filmy Marvela również tkwią w tej samej branży, acz jak widać mimo wszystko starają się zostawić choć minimum pola do popisu bardziej kreatywnym twórcom. Pozostaje więc czekać na kolejne wieści o Akirze!

Zobacz również: Opis i analiza scen po napisach Thor: Ragnarok! To początek Avengers: Infinity War?

Opis dystrybutora (kino): Thor zostaje uwięziony po drugiej stronie wszechświata. Osłabiony i pozbawiony młota musi znaleźć sposób, by powrócić do Asgardu i stawić czoła bezwzględnej i wszechpotężnej Heli oraz powstrzymać Ragnarok – „zmierzch bogów”, zagładę świata i całej asgardzkiej cywilizacji. Przedtem jednak musi stanąć do gladiatorskiego pojedynku na śmierć i życie z byłym sprzymierzeńcem i członkiem drużyny Avengers — niesamowitym Hulkiem!  

Obsada produkcji: Chris Hemsworth – Bóg piorunów, Thor; Tom Hiddleston – jego przybrany brat, Loki; Mark Ruffalo – Bruce Banner aka Hulk; Idris Elba – Heimdall; Anthony Hopkins – Odyn; Cate Blanchett – owładnięta żądzą mordowania Hela; Tessa Thompson – Walkiria; Jeff Goldblum – ekscentryczny Grandmaster; Karl Urban – Skurge; a także Sam Neill i Benedict Cumberbatch jako Dr Stephen Strange.

Źródło: comicbookmovie.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta