Nić widmo – zobacz opis i zwiastun ostatniego filmu z Danielem Day-Lewisem

Wytwórnia Focus Features udostępniła pierwszy zwiastun filmu Paula Thomasa Andersona (Aż poleje się krew, Boogie Nights) zatytułowany Phantom Thread. Będzie to druga produkcja, przy której reżyser współpracować będzie z Danielem Day’em-Lewisem (dla aktora występującego w tym obrazie będzie to ostatnia rola w bogatej karierze – przyp. autora). Ujawniono także opis filmu:

W powojennym Londynie lat 50., słynny krawiec Reynolds Woodcock (Daniel Day-Lewis) oraz jego siostra (Lesley Manville) znajdują się w centrum brytyjskiej mody, ubierając członków rodziny królewskiej, gwiazdy filmowe, spadkobierczynie czy damy wedle stylu Domu Woodcocków. Kobiety przychodzą i odchodzą w życiu Woodcocka, dostarczając mu inspiracji oraz towarzystwa, do czasu spotkania przez niego młodej kobiety o imieniu Alma (Vicky Krieps), która staje się jego muzą i kochanką. Dotychczas zaplanowane, a także w pełni kontrolowane życie krawca, zostaje wkrótce zakłócone przez miłość.

https://www.youtube.com/watch?v=UtWNdHDWsB0

phantom thread poster teaser

W obsadzie Phantom Thread pojawią się m.in. Camilla Rutherford, Vicky Krieps i Jane Perry. Światowa premiera filmu odbędzie się 25 grudnia 2017 roku.

Źródło: Collider / Ilustracja wprowadzenia: Glenn Kilpatrick/Whitby Photography

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?