Liga sprawiedliwosci

Twój Vincent nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej

Europejska Akademia Filmowa opublikowała listę pierwszych produkcji nominowanych w kategorii filmu pełnometrażowego animowanego. Szansę na zwycięstwo ma polsko-brytyjski Twój Vincent.

Film Doroty Kobieli oraz Hugh Welchmana powalczy o miano najlepszego europejskiego filmu animowanego z Ethel & Ernest (Wielka Brytania/Luksemburg), Louise by the shore (Francja/Kanada), Zombillenium (Francja/Belgia).

Zobacz również: Twój Vincent hitem we włoskich kinach!

https://www.youtube.com/watch?v=1n1RFgapVq0

Twój Vincent trafił do polskich kin 6 października. Jest to film, w którym twórcy ożywili na ekranie postaci z obrazów Vincenta van Gogha, a fabuła koncentruje się na prowadzonym przez nie śledztwie w sprawie tajemniczego samobójstwa malarza. Na ekranie pojawiają się Saoirse Ronan, Chris O’Dowd, John Sessions, Aidan Turner, Helen McCrory, Robert Gulaczyk. W polskiej wersji głosy podkładają Józef Pawłowski, Jerzy Stuhr, Maciej Stuhr, Danuta Stenka, Olga Frycz, Zofia Wichłacz, Robert Więckiewicz, Jerzy Bończak.

Werdykt zostanie ogłoszony 9 grudnia w Berlinie.

Źródło: europeanfilmawards.eu / ilustracja wprowadzenia: kadr ze zwiastuna filmu Twój Vincent

Dziennikarz

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta