• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Już niedługo na filmowej mapie Polski najważniejszą miejscowością stanie się Bydgoszcz. Tamtejszy, zbliżający się wielkimi krokami Camerimage oprócz mnóstwa znakomitych filmów będzie gościć również wielkie, znane na całym świecie postacie świata kina. Niedawno informowaliśmy że festiwal swoją obecnością uświetni David Lynch. Dziś dowiadujemy się o kolejnej gwieździe, jaką jest Kenneth Branagh oraz o tym, że jego najnowszy film, Morderstwo w Orient Expressie, będzie pierwszym pokazanym w stolicy kujawsko-pomorskiego filmem.

Zobacz również: Thor - recenzja filmu

Podczas imprezy brytyjski reżyser i aktor zostanie uhonorowany Nagrodą im. Krzysztofa Kieślowskiego, która przyznawana jest aktorom i aktorkom, wzbogacającym sztukę filmową swoją pracą. On oraz Haris Zambarloukos, jego wieloletni współpracownik, autor zdjęć do filmów takich jak Thor, Kopciuszek czy wspomniana wcześniej adaptacja powieści Agathy Christie, otrzymają Nagrodę Camerimage dla Duetu Autor Zdjęć – Reżyser.

Kennetha Branagh na ekranach polskich kin mogliśmy ostatnio oglądać w Dunkierce Christophera Nolana. Widzom w całej Polsce Orient Express otworzy swoje wagony i pozwoli rozwikłać wraz z Herculesem Poirotem zagadkę kryminalną już 24 listopada.

źródło: Camerimage / ilustracja wprowadzenia: kadr z Morderstwa w Orient Expressie

 

Wiesz, co z tym zrobić


Łukasz Kołakowski

Łukasz Kołakowski

Dziennikarz

O mnie:

Z zawodu publicysta. W redakcji Movies Room recenzuje filmy już od 2015 roku. Uwielbia produkcje Pixara, "Wesele" Smarzowskiego i Breaking Bad. Kontakt pod [email protected] Twitter: xkolek1


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.