Zabójcza broń powraca z piątą częścią i oryginalną obsadą!

Wygląda na to, że wiek wcale nie musi być przeszkodą, żeby ten film nie miał szansy powstać. Jak informuje portal Deadline, Mel Gibson, Danny Glover oraz reżyser wszystkich części Zabójczej broni, Richard Donner, pracują teraz nad kolejnym, piątym już filmem z tej kultowej serii. Scenariusz napisze Channing Gibson odpowiedzialny za skrypt części czwartej. 

Projekt przebył długą drogę,  aby wreszcie wszedł w fazę realizacji i mówiono o nim już w 2007 roku. Wtedy studio Warner Bros. postanowiło oddać prawa do franczyzy jej długoletniemu producentowi, Joelowi Silverowi. Reżyserią i scenariuszem miałby wówczas zająć twórca serii, Shane Black, jednakże Mel Gibson nie chciał grać w filmie niereżyserowanym przez Donnera. Franczyza miała wówczas doczekać się reboota z Chrisem Hemsworthem zastępującym Gibsona w roli Riggsa. Pomysł jednak nie został zrealizowany, lecz w 2016 roku na małe ekrany trafiła serialowa Zabójcza broń, która została przyjęta na tyle dobrze, że dostała zamówienie na drugi sezon. Co się tyczy piątej części serii, fabularnie nie wiemy na razie nic. Musimy zatem uzbroić się w cierpliwość i czekać na kolejne onfromacje dotyczące produkcji. 

Źródło: deadline.com / Ilustracja wporwadzenia: mat. prasowe

Redaktor

W kinie szuka pozycji, która przebije Pulp Fiction, w telewizji - Breaking Bad oraz Rodzinę Soprano, w świecie gier - serie Bioshock oraz God of War.
Kontakt: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?