• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
Na pokuszenie moviesroom 1200x200

Guillermo del Toro jeszcze nie uderzył do kin ze swoim nagrodzonym w Wenecji Kształt wody, ale już wie, że przed kolejnym przedsięwzięciem potrzebna mu będzie chwilka przerwy. Najlepiej taka w domowym, meksykańskim zaciszu, z mojito w dłoni i cygarem w ustach... Ale nie sugerujmy, jak reżyser powinien ten czas wolny spędzić, bo on to wie przecież najlepiej. Tak jak i to, że przed realizacją Fantastycznej podróży rzeczywiście przydałaby mu się chwila odpoczynku:

Zamierzałem zabrać się teraz za remake Fantastycznej podróży, ale po Kształt wody wiem, że muszę trochę przystopować.

shape.of.water 820x490Fot. kadr z filmu Kształt wody

Opis dystrybutora (kino): Baśń dla dorosłych, której akcja rozgrywa się u szczytu zimnej wojny, w Stanach Zjednoczonych około roku 1962. Elisa (nominowana do Oscara Sally Hawkins) wiedzie monotonną, samotną egzystencję, a całą noc pracuje w pilnie strzeżonym, sekretnym laboratorium rządowym. Jej życie zmienia się na zawsze, gdy wraz z koleżanką z pracy, Zeldą (nagrodzona Oscarem Octavia Spencer), odkrywa, że w laboratorium przeprowadzany jest otoczony ścisłą tajemnicą eksperyment, który zaważyć może na przyszłych losach świata.

Obsada omawianej baśni dla dorosłych: Sally Hawkins, Michael Shannon, Richard Jenkins, Doug Jones, Michael Stuhlbarg i Octavia Spencer. Del Toro nakręcił obraz na podstawie scenariusza sporządzonego we współpracy z Vanessą Taylor (Gra o tron). Obraz wyprodukowali wspomniany Meksykanin i J. Miles Dale.

Kształt wody zadebiutuje w polskich kinach już 19 stycznia 2018 roku.

Źródło: indiewire.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Tomasz Małecki

Tomasz Małecki

Redaktor

O mnie:

Najbardziej tajemniczy członek redakcji. Nikt nie wie, w jaki sposób dorwał status redaktora współprowadzącego dział publicystyki i prawej ręki rednacza. Ciągle poszukuje granic formy. Święta czwórca: Dziga Wiertow, Fritz Lang, Luis Bunuel i Stanley Kubrick.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.