• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Największa z legend anime Hayao Miyazaki miał już zakończyć swą karierę, jednakże od jakiegoś już czasu wiemy, że nie wytrwał na tej emeryturze zbyt długo. Jego nowy film zbliża się coraz większymi krokami. Ostatnio w Tokio od samego zainteresowanego poznaliśmy jego tytuł. Oryginalnie brzmieć on będzie Kimitachi wa Do Ikiru ka, co Amerykanie od razu przetłumaczyli na swoje jakom How Do You Guys Live? Nie wiadomo jeszcze czy animacja właśnie pod taką nazwą ukaże się w kinach w USA. Dlatego również nie będe podejmować się przekładania tego co widzicie na język polski. 

Zobacz również: Coco - pierwsze recenzje najnowszej animacji Pixara! Kolejny hit studia?

Film dzielić będzie tytuł z wydaną przez japońskiego pisarza Genzaburo Yoshino w 1937 roku. Film ma opowiadać o tym, jak wspomniana w poprzednim zdaniu książka w szczególny sposób wpływa na życie bohatera. Na film jednak będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, bowiem sam mistrz przyznał, że jego skończenie zajmie jeszcze jakieś 3-4 lata.

fot. kadr z filmu Księżniczka Mononoke

Miyazaki nakręcił bowiem już 11 pełnometrażowych animacji, których większość ma status absolutnej klasyki. Spirited Away: W krainie Bogów natomiast zdobyło w 2003 roku Oscara w kategorii Najlepszy pełnometrażowy film animowany, a całkiem niedawno w rankingu opublikowanym przez BBC (więcej TUTAJ) został ogłoszony 4. najlepszym filmem XXI wieku.

źródło: THR / ilustracja wprowadzenia: Pinterest

 

Wiesz, co z tym zrobić


Łukasz Kołakowski

Łukasz Kołakowski

Dziennikarz

O mnie:

Z zawodu publicysta. W redakcji Movies Room recenzuje filmy już od 2015 roku. Uwielbia produkcje Pixara, "Wesele" Smarzowskiego i Breaking Bad. Kontakt pod [email protected] Twitter: xkolek1


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.