• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Myślę że znajdę wśród Was wiele osób, które podpiszą się rękami i nogami pod słowami Danny'ego Elfmana, o tym że Batman ma tylko jeden motyw muzyczny, a jest nim ten stworzony przez niego na potrzeby Batmana Tima Burtona z 1989. Potem powstało jeszcze kilka filmów z człowiekiem nietoperzem, niektóre nawet znakomite (tak, głównie chodzi mi o te wyreżyserowane przez Nolana), jednak żaden z nich nie mógł pochwalić się tak ikonicznym motywem głównym, jak te dwa w których za kamerą stał twórca Soku z żuka. Dlatego bardzo miło jest mi przekazać informację ogłoszoną niedawno przez samego Elfmana. Otóż wspomniany wcześniej utwór powróci jako motyw Batmana w Lidze Sprawiedliwości, niejako odcinając się nieco od tego, co na potrzeby ostatnich filmów tworzyli Hans Zimmer i Junkie XL.

Jest tutaj od samego początku. Oczywiście Hans stworzył coś znakomitego, posiadającego rytm i pasującego do stylu filmów, jednak Batman ma tylko jeden motyw przewodni i jest to Batman theme. Oczywiście użyłem muzyki, ktorą Hans napisał dla Wonder Woman, a także dla Supermana.

Zobacz również: Creed 2 z oficjalną datą premiery!

Opis dystrybutora produkcji (kino): Zainspirowany ofiarnym czynem Supermana Bruce Wayne, który odzyskał wiarę w ludzkość, prosi swojego nowego sprzymierzeńca, Dianę Prince, o pomoc w pokonaniu jeszcze potężniejszego wroga. Nie tracąc czasu, Batman i Wonder Woman starają się znaleźć i przekonać do współpracy grupę metaludzi, która ma stanąć do walki z nowym zagrożeniem. Jednak mimo utworzenia jedynej w swoim rodzaju ligi superbohaterów, złożonej z Batmana, Wonder Woman, Aquamana, Cyborga i Flasha, może być już za późno na uratowanie planety przed atakiem katastroficznych rozmiarów. 

Obsada filmu Liga Sprawiedliwości: Ben Affleck - Batman, Henry Cavill - Superman, Amy Adams - Lois Lane, Gal Gadot - Wonder Woman, Jason Momoa - Aquaman, Ezra Miller - The Flash, Ray Fisher - Cyborg, Willem Dafoe - Nuidis Vulko, Jesse Eisenberg - Lex Luthor, Jeremy Irons - Alfred Pennyworth, Diane Lane - Martha Kent, Connie Nielsen - Queen Hippolyta, J.K. Simmons - Komisarz Gordon, Ciarán Hinds - Steppenwolf, Amber Heard - Mera i Kiersey Clemons - Iris West.  

Polska premiera widowiska zaplanowana jest już na 17 listopada.

źródło: Comicbook.com / ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Batman

 

Wiesz, co z tym zrobić


Łukasz Kołakowski

Łukasz Kołakowski

Dziennikarz

O mnie:

Z zawodu publicysta. W redakcji Movies Room recenzuje filmy już od 2015 roku. Uwielbia produkcje Pixara, "Wesele" Smarzowskiego i Breaking Bad. Kontakt pod [email protected]


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Ludzie w konwersacji:
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.