Liga sprawiedliwosci

Liga Sprawiedliwości – w filmie usłyszymy główny motyw z Batmana Burtona! Danny Elfman potwierdza!

Myślę że znajdę wśród Was wiele osób, które podpiszą się rękami i nogami pod słowami Danny’ego Elfmana, o tym że Batman ma tylko jeden motyw muzyczny, a jest nim ten stworzony przez niego na potrzeby Batmana Tima Burtona z 1989. Potem powstało jeszcze kilka filmów z człowiekiem nietoperzem, niektóre nawet znakomite (tak, głównie chodzi mi o te wyreżyserowane przez Nolana), jednak żaden z nich nie mógł pochwalić się tak ikonicznym motywem głównym, jak te dwa w których za kamerą stał twórca Soku z żuka. Dlatego bardzo miło jest mi przekazać informację ogłoszoną niedawno przez samego Elfmana. Otóż wspomniany wcześniej utwór powróci jako motyw Batmana w Lidze Sprawiedliwości, niejako odcinając się nieco od tego, co na potrzeby ostatnich filmów tworzyli Hans Zimmer i Junkie XL.

Jest tutaj od samego początku. Oczywiście Hans stworzył coś znakomitego, posiadającego rytm i pasującego do stylu filmów, jednak Batman ma tylko jeden motyw przewodni i jest to Batman theme. Oczywiście użyłem muzyki, ktorą Hans napisał dla Wonder Woman, a także dla Supermana.

Zobacz również: Creed 2 z oficjalną datą premiery!


Opis dystrybutora produkcji (kino): Zainspirowany ofiarnym czynem Supermana Bruce Wayne, który odzyskał wiarę w ludzkość, prosi swojego nowego sprzymierzeńca, Dianę Prince, o pomoc w pokonaniu jeszcze potężniejszego wroga. Nie tracąc czasu, Batman i Wonder Woman starają się znaleźć i przekonać do współpracy grupę metaludzi, która ma stanąć do walki z nowym zagrożeniem. Jednak mimo utworzenia jedynej w swoim rodzaju ligi superbohaterów, złożonej z Batmana, Wonder Woman, Aquamana, Cyborga i Flasha, może być już za późno na uratowanie planety przed atakiem katastroficznych rozmiarów. 

https://www.youtube.com/watch?v=lcCYhDu4_ZY

Obsada filmu Liga Sprawiedliwości: Ben Affleck – Batman, Henry Cavill – Superman, Amy Adams – Lois Lane, Gal Gadot – Wonder Woman, Jason Momoa – Aquaman, Ezra Miller – The Flash, Ray Fisher – Cyborg, Willem Dafoe – Nuidis Vulko, Jesse Eisenberg – Lex Luthor, Jeremy Irons – Alfred Pennyworth, Diane Lane – Martha Kent, Connie Nielsen – Queen Hippolyta, J.K. Simmons – Komisarz Gordon, Ciarán Hinds – Steppenwolf, Amber Heard – Mera i Kiersey Clemons – Iris West.  

Polska premiera widowiska zaplanowana jest już na 17 listopada.

źródło: Comicbook.com / ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Batman

Dziennikarz

Z zawodu publicysta. W redakcji Movies Room recenzuje filmy już od 2015 roku. Uwielbia produkcje Pixara, "Wesele" Smarzowskiego i Breaking Bad.

Kontakt pod [email protected]

Twitter: xkolek1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta