Liga sprawiedliwosci

Disney stawia ostre warunki w kwestii emisji Ostatniego Jedi

Producenci zbliżającej się szybkimi krokami ósmej części sagi Gwiezdnych Wojen nie owijają nikogo w bawełnę, dobrze znając potencjalną wartość swojego dzieła. Przedstawili bardzo konkretną listę warunków amerykańskim kinom, które będą odtwarzać Ostatniego Jedi

Pełna pula żądań nie jest jeszcze znana, jednak to, co już wiemy, ma prawo robić wrażenie. Jeżeli bowiem film zarobi w Ameryce Północnej więcej niż 500 milionów dolarów (co wydaje się być niemal przesądzone), kina mają oddać 65% zysków Disneyowi. Co więcej, przez pierwsze cztery tygodnie emisji Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi ma być wyświetlane w największych salach kinowych.

Nie są to pierwsze tego typu żądania przy premierze hitu z tego uniwersum. Przykładowo, z okazji wyjścia Ataku klonów Goerge Lucas zażądał od kin zainstalowania cyfrowych projektorów.

Zobacz również: Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi – międzynarodowy plakat zdradza rolę Rey?

W nadchodzącej produkcji bohaterowie Przebudzenia Mocy wraz z legendarnymi postaciami gwiezdnego uniwersum odkrywają zaskakujące sekrety przeszłości i niezgłębione dotąd tajemnice Mocy…

Obsada filmu: Mark Hamill, Carrie Fisher, Adam Driver, Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Andy Serkis, Domhnall Gleeson, Anthony Daniels, Gwendoline Christie, Kelly Marie Tran, Laura Dern oraz Benicio Del Toro.

Za scenariusz i reżyserię filmu odpowiada Rian Johnson, za produkcję Kathleen Kennedy i Ram Bergman. Stanowiska producentów wykonawczych objęli: J.J. Abrams, Tom Karnowski i Jason McGatlin.

Premiera filmu Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi zaplanowana jest na 14 grudnia 2017 roku.

Źródło: comicbookmovie.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta